Belka
Piątek, 27 Września 2024   imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Spotkanie opłatkowe Przyjaciół WSD w Tarnowcu

Data publikacji: 2019-01-25, Data modyfikacji: 2019-01-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Zgodnie z wieloletnią tradycją 19 stycznia w tarnowieckim sanktuarium odbyło się spotkanie opłatkowe członków Stowarzyszenia Przyjaciół WSD w Rzeszowie. Z grupą kleryków przybyli: ks. dr Paweł Pietrusiak – Rektor Seminarium oraz Ojciec Duchowny ks. mgr Jacek Szczęch. Członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół WSD z naszej parafii gościli też rodziców księży i kleryków z Gogołowa, Lipinek, Jasła i Cieklina. Pośród księży zgromadzonych przy ołtarzu, symbolicznie w postaci relikwii, obecny był patron tego dnia i patron naszej diecezji – Święty Biskup Józef Sebastian Pelczar. Także i w kazaniu, ksiądz Rektor przywołał postać świętego przypominając jego wielkie zaangażowanie w pracę duszpasterską, ukazując jednocześnie wielką wagę kapłaństwa dziś i ogrom trudności piętrzących się przed kapłanami w obecnych czasach. „To on zostawił tutaj na naszych terenach piękną praktykę pierwszych czwartków i pierwszych piątków, i wielkiego rozmiłowania w Najświętszym Sakramencie i wielkiego rozmiłowania w kulcie Najświętszego Serca. Świętych kapłanów i odważnych … takich kapłanów wychowała epoka i pokolenie świętego biskupa Pelczara. I odważnych kapłanów potrzeba nam także dzisiaj, którzy nie są jak nieme psy – które nie szczekają, milkną kiedy nadchodzi wilk… A trzeba szczekać, trzeba ostrzegać. (…) U stóp Matki Najświętszej Tarnowieckiej, w dniu kiedy wspominamy Świętego Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, patrona naszej diecezji prośmy za tych naszych braci kleryków formujących się w naszym seminarium, o te trzy cnoty: o mądrość, o świętość i o odwagę w ich przyszłym życiu kapłańskim. A my wszyscy czujmy się współodpowiedzialni za to. Bo jakość jak i czytelność całej wspólnoty Kościoła w znacznej mierze zależy od świętości, mądrości i odwagi ich pasterzy. O to módlmy się z całego serca”. Na zakończenie Eucharystii uczestnicy uczcili Relikwie Świętego Biskupa Józefa Sebastiana, następnie gromadząc się przy szopce wszyscy mieli okazję podzielić się opłatkiem, wyrazić wzajemną życzliwość w słowach serdecznych życzeń. Po przejściu do Domu Pielgrzyma, spotkanie trwało przy gorącej herbacie i słodkim poczęstunku podarowanym przez życzliwe osoby. Tutaj była okazja do bliższego poznania z przybyłymi gośćmi. Klerycy – sympatyczni młodzi ludzie, pełni entuzjazmu z wiarą patrzący w przyszłość – chętni do rozmów. Jak zawsze, zaprezentowali krótkie przedstawienie jasełkowe. Pewno kiedyś niektórzy podejmą pracę w naszej parafii. Dobrze było wyjść z domu i miło spędzić trochę czasu – dopóki jeszcze brzmi kolęda. Dobrze jest z bliska zobaczyć i odczuć, że jesteśmy wspólnotą, że tak wielu z nas myśli i czuje podobnie, tak wielu z nas naprawdę ceni te same wartości, chociaż coraz ciszej o tym się mówi. Małgorzata Patrzyk Artykuł Spotkanie opłatkowe Przyjaciół WSD w Tarnowcu pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=48498
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola