Belka
Czwartek, 25 Kwietnia 2024   imieniny: Marek, Jarosław, Wasyl
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Ratunek dla Wielkiej Cipki

Data publikacji: 2017-12-01, Data modyfikacji: 2017-12-02
A A AWydrukDrukuj  
 
        Bonżurek. Wiecie, jak nie lubię Jaśnie Nam Panującego i wiecie dlaczego. Jednak czasem pojawi się w tej starej głowie lepszy pomysł. Szkoda, że nie dotyczy on teraźniejszości i przyszłości miasta, tylko przeszłości, no ale to też czasem się przydaje. W Ratuszu wymyślono a raczej przedstawiono pomysł wielu Rzeszowian, jak uratować Wielką Cipkę: http://www.nowiny24.pl/wiadomosci/rzeszow/a/nowy-pomysl-zamiast-burzyc-pomnik-czynu-rewolucyjnego-w-rzeszowie-lepiej-zmienic-mu-nazwe,12724784/ I dobrze! Wiele osób, z którymi rozmawiałam, miało tę samą myśl. Zmienić nazwę! Choć dla mnie obecna nazwa - Pomnik Czynu Rewolucyjnego - nie określa, o jaki czyn chodzi, nie jest toporną gloryfikacją systemu  i załamywaniem historii, więc dobrzy prawnicy pewnie by jej wybronili. No, ale skoro trzeba, to trzeba. To zmienić i zostawić Cipulkę naszą. A jeśli IPN świerzbią mściwe pazury i koniecznie chcą coś rozpindolić (żeby wykazać się przed Kaczorem) niech wezmą się za pomnik radzieckich żołnierzy, który starszy w centrum miasta. Albo niech wyburzą Piotrowicza i Jasińskiego;-) Ciao:-)

Pełna treść wiadomości na: rzeszowzezem.blox.pl/2017/12/Ratunek-dla-Wielkiej-Cipki.html
rzeszowzezem.blox.pl, Źródło artykułu: rzeszowzezem.blox.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola