Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Developres Rzeszów grał na Podkarpaciu. Ze zmiennym szczęściem

Data publikacji: 2013-09-16, Data modyfikacji: 2013-09-16
A A AWydrukDrukuj

Siatkarki Developresu Rzeszów rozegrały w weekend dwa spotkania pokazowe. W Tryńczy pokonały 3:1 KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a w Błażowej przegrały 2:3 z SMS-em PZPS Sosnowiec. Więcej o sporcie na Podkarpaciu na RZESZOW.SPORT.PL Rzeszowski zespół w okresie przygotowawczym do nowego sezonu nie próżnuje. W czwartek zakończył swój udział w turnieju Fakro Cup, a już w piątek Tryńczy rozgrywał pierwszy mecz pokazowy z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Ten zakończył się zwycięstwem rzeszowianek 3:1. Przyjezdne triumfowały tylko w pierwszej partii, którą nieznacznie wygrały 25:23. W kolejnych odsłonach meczu górą był Developres. Drugi set zakończył się pogromem do 15, a kolejne dwa zwycięstwami do 21 i 22. Spotkanie w Tryńczy oprócz rywalizacji sportowej miało też inne aspekty. Celem imprezy była przede wszystkim popularyzacja kobiecej siatkówki na Podkarpaciu. Okazją do świętowania był też fakt, że miejscowa szkoła podstawowa rozpoczyna siatkarskie szkolenie dziewczynek pod egidą Podkarpackiej Akademii Piłki Siatkowej działającej przy KS Developres. Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli Tomasz Wójtowicz i Marek Karbarz. Następnego dnia w Błażowej Developres mierzył się z reprezentantkami Polski juniorek i kadetek. Rzeszowski zespół rozpoczął spotkanie dobrze, ale przy stanie 6:2 zatrzymał się i ostatecznie przegrał partię do 20. W kolejnym secie toczyła się zacięta walka o zwycięstwo, o którego losach rozstrzygnęła gra na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowały podopieczne trenera Marcina Wojtowicza i wygrały 27:25. W trzecim secie rzeszowianki także triumfowały, do 21. Przy prowadzeniu Developresu 2:1 trener Wojtowicz postanowił wpuścić po raz pierwszy dwie młodzieżowe reprezentantki Polski Aleksandrę Kazałę i Małgorzatę Barszcz. Seta nie udało się wygrać, ale Gosia Barszcz pozostała na placu boju na decydującą partię. Piąty set rozgrywany był nietypowo, bo do 25. Zespół trenera Grzegorza Kosatki pokonał rzeszowski klub do 23 i wygrał całe spotkanie 3:2. Za tydzień w Rzeszowie Developres rozegra I Turniej Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Firmy Developres, w którym wystąpią oprócz gospodyń zespoły KSZO Ostrowiec Św., Sparty Warszawa i SMS-u PZPS Sosnowiec.

rzeszow.sport.pl, Źródło artykułu: rzeszow.sport.pl