Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

18. Dzień Papieski w Rzeszowie

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Zaproszenie: 14 października 2018 r. w Polsce i w środowiskach polonijnych na całym świecie przeżywać będziemy 18. Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Centralne obchody tego wyjątkowego święta odbędą się w Warszawie i rozpoczną się już w sobotę, 13 października. Tego dnia na Zamku Królewskim w Warszawie odbędzie się uroczyste posiedzenie Rady Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Po jej zakończeniu nastąpi wręczenie nagród TOTUS TUUS. Rzeszowskie obchody Dnia Papieskiego rozpoczną się 13 października Pielgrzymowaniem Rzeszowskim Szlakiem Świętych (o szczegółach czytaj w osobnym artykule). Główne obchody odbędą się w niedzielę, 14 października. W programie: 11.30 – gry i zabawy dla dzieci w Wiosce Papieskiej zorganizowanej w Parku Papieskim 15.00 – Msza św. w katedrze (dziękczynienie za Jana Pawła II w 40. rocznicę wyboru na papieża) 16.00 – przemarsz do Parku Papieskiego 16.15 – Program Papieski – spektakl o Janie Pawle II – album dla papieża – animacja „Polska nasza ojczyzna” – przemówienia i błogosławieństwo – losowanie nagród dla uczestników Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych 17.30 – Koncert Papieski w wykonaniu Niny Nowak i Zespołu Muzyków Polskiego Radia i Telewizji   Artykuł 18. Dzień Papieski w Rzeszowie pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46475
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola