Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Biskupi otrzymali złote odznaki Służby Więziennej

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Rzeszów. Biskup Jan Wątroba i bp Kazimierz Górny, podczas ogólnopolskich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Służbie Więziennej, otrzymali złote odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej”. 9 listopada 2018 r. w Rzeszowie odbyły się ogólnopolskie obchody Narodowego Święta Niepodległości w Służbie Więziennej. W uroczystościach wzięli udział funkcjonariusze z całego kraju. Obchody rozpoczęły się Mszą św. w rzeszowskiej katedrze. Eucharystii przewodniczył bp Jan Wątroba. W homilii biskup rzeszowski mówił m.in. o nawróceniu. „Kościół nie składa się z ludzi doskonałych ale z ludzi grzesznych i słabych, którzy w Kościele chcą dorastać do świętości korzystając z tego co Jezus Chrystus zostawił Kościołowi, ze słowa Bożego i sakramentów. Kościół składa się z tych, którzy chcą się nawracać” – podkreślił kaznodzieja. Biskup zwrócił również uwagę na potrzebę szacunku wobec każdego człowieka. „Nie ma grzesznika, który by nie miał przed sobą przyszłości, który by nie mógł się wyzwolić z grzesznego stanu. Człowiek, który dokonał złych wyborów i znalazł się w więzieniu, zasługuje na szacunek. Nie można go przekreślać, ale trzeba widzieć przed nim lepszą przyszłość” – mówił hierarcha. Dalsza część uroczystości odbyła się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce. Tam stu pięćdziesięciu funkcjonariuszy otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe. Wręczono również medale „Semper paratus”, przyznawane pracownikom i funkcjonariuszom Służby Więziennej, którzy wyróżnili się odwagą i poświęceniem w ratowaniu życia i zdrowia ludzkiego oraz odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej”. Odznaczeni zostali nie tylko funkcjonariusze Służby Więziennej, ale także osoby cywilne. Złote odznaki „Za zasługi w pracy penitencjarnej” otrzymali biskupi: Jan Wątroba i Kazimierz Górny. „Zawsze znajdują czas, aby pochylić się nad człowiekiem. Mówimy tutaj nie tylko o więźniach i skazanych (…), ale również o funkcjonariuszach Służby Więziennej” – komentował odznaczenie biskupów mjr Jarosław Wójtowicz, rzecznik prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Rzeszowie. Uroczystości Służby Więziennej uświetnił koncert zespołu z Klubu Garnizonowego 21. Brygady Strzelców Podhalańskich. (tn) Zdjęcie: radiovia.com.pl Artykuł Biskupi otrzymali złote odznaki Służby Więziennej pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46999
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola