Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dyskusja z Marianem Kowalski, Rzeszów 23.06.2018 cz.1

 
23 czerwca członkowie Klubu Idź Pan Stąd nawiedzili spotkanie z niedoszłym (ale przyszłym) prezydentem Marianem Kowalski w Hotelu Grein w Rzeszowie. Na spotkaniu obecnych było (łącznie z naszą czwórką i nie licząc dwójki małych dzieci) 48 osób. Po rejestracjach samochodów na parkingu przed hotelem, z których wysiadali sympatycy Kowalskiego i koszulkach ich klubowiczów wynika, że obecne tam były osoby z Krosna, Mielca, Dębicy i podrzeszowskich miejscowości. Imponujący wynik. Pod hotel zajechaliśmy w tym samym momencie, w którym ze swojego nowego Renault Scenic wysiadała niedoszło-przyszła pierwsza para (biblijne składki nie ida na darmo). Wiemy jak wyglądają tego typu spotkania. Kowalski odstawia półtoragodzinną śpiewkę z utartych sloganików, następnie odpowiada na, wiecznie te same, pytania i jedzie do domu. Tym razem było inaczej. Po półtora godziny, nic nie wnoszącej, paplaniny Mariana o Chinach, komunizmie, papieżu, Żydach, Ameryce itd. przyszedł czas na pytania. Oczywiście nie zapomniał obrzucić błotem swoich dawnych kolegów i innych ludzi. Zgłosiłem się, przygotowawszy sobie w domu krótką listę tematów, którą zamierzałem poruszyć (karteczka ta zostanie opublikowana na blogu ponieważ Marian zarzucił mi, że "ktoś mi spisał pytania a nie mówię nic z głowy", porównanie karteczki z nagraniem i ocenę pozostawię widzom i czytelnikom). Pytania dotyczyły prezentowanej przez ich środowisko linii "politycznej" i poglądów, powiązań ich środowiska z organizacjami w USA i podejściu do środowik narodowych. Co zauważyliśmy? Bardzo łatwo jest wyprowadzić z równowagi "silnego człowieka na trudne czasy", gdy pytania stają się dla niego kłopotliwe. Nie udzielając konkretnych odpowiedzi na większość z nich "pan polityk" rozpoczął podśmiechujki np. z koszulki zadającego pytania aby na koniec w, przypomnijmy, spotkaniu z ewentualnym elektoratem, subtelnie zasugerować... wyjście do bójki. Oczywiście był to, nazwijmy to, "podstawowy zestaw pytań", ponieważ niemal każde wypowiadane przez tego człowieka zdanie zasługuje na wykazanie mu ignorancji, kłamstwa itp. a debata taka musiałby trwać dobę lub dwie. Zbulwersowaniem wyróżniało się trzech sympatyków Mariana, reszta słuchała zarówno pytań jak i odpowiedzi, a dostrzegliśmy także gesty aprobaty. Na koniec uczestnikom spotkania rozdane zostały wlepki promujące bloga Klub Idz Pan Stad, które chętnie brali. Nie czekaliśmy do końca spotkania, które przybrało nieoczekiwany dla Kowalskiego przebieg i wyszliśmy wcześniej (możemy tylko domyślać się co działo się na sali po naszym wyjściu). Poniżej filmowy zapis tego spotkania. klubidzpanstad.tumblr.com

 


Marian Junicki
 
Data pliku video: 2018-06-24, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola