Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Gdy wszystko zawiodło, pozostaje wiara w cud" - Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości w Tarnowcu.

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
„Wracając kiedyś wieczorem z pracy zobaczyłam swojego sąsiada. Siedział pijany na schodach domu. To nie był pierwszy raz, jest alkoholikiem i ojcem dwójki dzieci. Kiedyś zaszłam do sąsiadów a ich synek powiedział do mnie: popatrz, ile mam samochodzików. Przechodząc obok tego pijanego człowieka pomyślałam o tym małym chłopcu i serce mi pękło. Nie ma większej krzywdy od tej, kiedy ojciec zabija radość we własnym dziecku. Będąc dzisiaj gościnnie w Tarnowcu, postanowiłam wziąć udział w Drodze Krzyżowej i prosić o cud trzeźwości dla mojego sąsiada i wielu innych uzależnionych. Sama jestem z rodziny, w której alkohol wyrządził wiele złego. Znam przyrzeczenia: już z tym skończę, już nie będę, obiecuję. Znam smak rozczarowania i bezsilność, gdy wszystko zaczynało się od nowa” – Jola. Rodziny alkoholików cierpią. Znoszą wiele, czasem za dużo, bo zawsze mają nadzieję. Wiem, że alkoholizm może dorwać każdego. Widzę teraz coraz więcej pijanych kobiet. Ich twarze są straszne, przerażające. Często zadaję sobie pytanie: dlaczego człowiek tak nisko upada? 8 sierpnia w Tarnowcu odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w int. trzeźwości, które mimo upałów zgromadziło wiele osób. Idąc w tłumie czułem ból wszystkich matek, których synowie piją i wszystkich żon, które życie by oddały za trzeźwość swoich mężów. Przeżywając mękę i śmierć Jezusa Chrystusa myślałem o dzieciach, które z Nim współcierpią, często bite i upokarzane przez pijanych rodziców. Gdy wydaje się, że już wszystko zawiodło pozostaje wiara w cud. I z tą wiarą szła dzisiaj z Jezusem niejedna żona i niejedna matka. Bo któż jak nie On? Któż jak nie Jezus może umocnić, dać siłę i podnieść z upadku. Jezu na krzyżu cierpiący pomagaj wszystkim borykającym się z uzależnieniami. Jezu ufamy Tobie. ks. Grzegorz Wolan Pobierz plik do odsłuchania. Artykuł „Gdy wszystko zawiodło, pozostaje wiara w cud” – Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości w Tarnowcu. pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44972
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola