Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

III turnus kolonii w Myczkowcach

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 5 sierpnia br.  do kolonistów III turnusu odpoczywających w Myczkowcach przybył Biskup Rzeszowski  Jan Wątroba wraz z ks. Stanisławem Słowikiem dyrektorem Rzeszowskiej Caritas. Kolonia trwała 10 dni od 28 lipca do 6 sierpnia, uczestniczyło w niej 115 dzieci kierowanych przez parafie z dekanatów Czudec, Jasło – Wschód, Jasło – Zachód, a także finansowane przez  Urząd Gminy Biecz oraz dzieci polskiego pochodzenia z Ukrainy z okolic Sokala i Godowiczi. Kadrę turnusu stanowili: kierownik Tadeusz Nizioł, kapelan ks. Gabriel Tendelski, pani doktor Czesława Lubas, 1 pielęgniarka, 11 wychowawców oraz  animatorzy muzyczni.           Spotkanie rozpoczęło się o godz. 17.00 na Sali konferencyjnej, w czasie którego Kierownik turnusu przedstawił program odpoczynku: dzieci brały udział w wielu spotkaniach z przedstawicielami różnych instytucji: IPN, Straż Pożarną, Policję czy WORD. uczestniczyli  w spotkaniach z przewodnikiem bieszczadzkim oraz księdzem misjonarzem. poza spotkaniami był także czas na rekreację. nie zabrakło zajęć i konkursów sportowych, artystycznych, wspólnego śpiewu, wycieczek pieszych po szlakach w okolicy Myczkowiec, wyjazdów nad Solinę oraz na zaporę w Myczkowcach. ważnym punktem w planie każdego dnia była Eucharystia sprawowana w kaplicy znajdującej się na terenie ośrodka. Okolicznościowe kazania głosił ks. Gabriel. Zgromadzonym, dzieci przedstawiły piękną inscenizację pt. „Spowiedź ptaków” ubogacony pięknym śpiewem oraz wręczyły pamiątkowe upominki przybyłym gościom.             Na zakończenie spotkania Ks. Biskup wręczył kierownikowi, duszpasterzowi  oraz wychowawcom pamiątkowe książki dziękując za ich posługę charytatywną wobec dzieci oraz udzielił pasterskiego błogosławieństwa. Zapraszamy do galerii

Pełna treść wiadomości na: caritas.rzeszow.pl/?p=4471
caritas.rzeszow.pl, Źródło artykułu: caritas.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola