Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Jan Paweł II patronem szkoły w Nienaszowie

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Szkoła Podstawowa w Nienaszowie ma nowego patrona. Został nim Papież Polak – św. Jan Paweł II. Uroczystość nadania imienia św. Jana Pawła II Szkole Podstawowej, odbyła się 11 października. Uroczystościom przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. Wydarzenie wyjątkowo wpisało się w tegoroczny jubileusz 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na Papieża. O uznaniu Ojca Świętego jako patrona i opiekuna placówki zadecydowało kilka istotnych aspektów życiowych, jakie w czasie pontyfikatu zyskały szczególne znaczenie. Wśród nich: autorytet moralny, patriotyzm, wiara, postawa miłości wobec bliźniego, wierność powołaniu i Kościołowi, miłosierdzie oraz głębokie nauczanie skierowane do dzieci i młodzieży. Ceremonię zainicjowała Msza święta w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Nienaszowie, pod przewodnictwem biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. Eucharystię sprawowano w intencji nauczycieli, pracowników szkoły oraz uczniów. Za wstawiennictwem Jana Pawła II wypraszano potrzebne łaski i Boże błogosławieństwo na dalszy etap edukacji i przyszły rozwój placówki. Po Mszy świętej, wszyscy zebrani udali się do budynku szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Zdj. (obraz olejny Jan Paweł II, art. R. Brzozowska) Natalia Janowiec Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na fb. Artykuł Jan Paweł II patronem szkoły w Nienaszowie pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46487
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola