Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kandydaci do bierzmowania u Matki Bożej Rzeszowskiej

Data publikacji: 2018-09-10, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
„Przychodzimy, aby sobie uświadomić, że wiara jest darem Boga i zadaniem” – mówił do młodzieży bp Edward Białogłowski. 10 września 2018 r. w Ogrodach Bernardyńskich zgromadzili się kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania z Rzeszowa i okolic. Eucharystia była częścią uroczystości odpustowych w Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Mszy św. dla młodzieży przewodniczył bp Edward Białogłowski. W koncelebrze uczestniczyli m.in.: ks. Jan Szczupak, wikariusz biskupi ds. społecznych, ks. Marek Winiarski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Rzeszowie, ks. Krzysztof Golas, diecezjalny duszpasterz młodzieży i o. Rafał Klimas OFM, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej. Około piętnastu księży było obecnych w Ogrodach Bernardyńskich razem z młodzieżą. Homilię wygłosił bp Edward Białogłowski. Kaznodzieja nawiązał do objawienia jakie miał Jakub Ado z Rzeszowa w 1513 r. oraz do kultu Matki Bożej Rzeszowskiej. „Wciąż przychodzą tutaj pokolenia rzeszowian i okolic, aby nabrać odwagi do wiary żywej, aby uświadomić sobie, że wszystko kim jesteśmy i co posiadamy jest Boże. Za to należy dziękować. A kiedy na nas spadają utrapienia Bóg nas nie zostawia samych ale przez wstawiennictwo Maryi niesie nadzieję i pomoc” – mówił hierarcha. Biskup Białogłowski zachęcał młodych ludzi, aby pielęgnowali dar wiary. „Przychodzimy, aby sobie uświadomić, że wiara jest darem Boga. Wiara jest też zadaniem, żebyśmy we wierze rośli, żebyśmy wiarę pogłębiali i żebyśmy wiarę wypowiadali naszym życiem. Wiara, aby była żywa, musi się karmić Bożym słowem (…). Korzystajcie z Biblii jeśli chcecie, aby wasze życie było sensowne. Wiara karmi się modlitwą. Módlcie się każdego dnia i korzystajcie z sakramentów” – zachęcał bp Białogłowski. Po Mszy św. odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Modlitwę prowadził ks. Krzysztof Golas. Podobne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania z południowej części diecezji rzeszowskiej odbędzie się 14 września w Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej w Dębowcu. (tn) Zdjęcia: tn Artykuł Kandydaci do bierzmowania u Matki Bożej Rzeszowskiej pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=45559
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola