Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikaty Kurii na I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 roku

Data publikacji: 2018-11-29, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
KOMUNIKATY KURII – I NIEDZIELA ADWENTU, 02.12.2018 r. Caritas Diecezji Rzeszowskiej przekazała do dekanatów świece wigilijne. Proszę o ich odbiór i rozprowadzenie wśród wiernych. Koszt małej świecy 5 zł a dużej 12 zł. 9 grudnia tj. w II Niedzielę Adwentu będziemy przeżywać Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej okazji prosimy zorganizować zbiórkę do puszek na ten cel. W piątek, 7 grudnia odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Pszczelarzy na Jasną Górę. Uroczysta Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej zostanie odprawiona o godz. 11. Natomiast w niedzielę, 9 grudnia pszczelarze z Podkarpacia będą pielgrzymować do sanktuarium w Leżajsku. Centralnym punktem pielgrzymki będzie Msza św. o godz.11. Bracia Kapucyni z Terliczki k/Rzeszowa zapraszają wiernych w sobotę, 8 grudnia do nawiedzenia “relikwii” – habitu św. Ojca Pio. 9 grudnia, w niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku św. ojca Pio. Duszpasterstwo Służby Zdrowia Diecezji Rzeszowskiej zaprasza pracowników służby zdrowia oraz ludzi chorych i cierpiących, a także ich rodziny na rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w Kaplicy Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie w dniach 07 – 09 grudnia 2018 r. w czasie Mszy św., o godz. 14:30. Księży Kapelanów, spoza Rzeszowa, prosimy o zorganizowanie w kaplicach szpitalnych rekolekcji adwentowych. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl. Nieszpory za Rzeszów połączone z katechezą zostaną odprawione we środę, 5 grudnia o godz. 20, w kościele farnym w Rzeszowie. Artykuł Komunikaty Kurii na I Niedzielę Adwentu, 2 grudnia 2018 roku pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=47550
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola