Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikaty Kurii na XXVII Niedzielę Zwykłą, 7 października 2018 roku

Data publikacji: 2018-10-05, Data modyfikacji: 2018-10-06
A A AWydrukDrukuj  
 
KOMUNIKATY KURII – XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.10.2018 r. Konferencja Episkopatu Polski przypomina apel papieża Franciszka i prosi o modlitwę w intencji Kościoła podczas nabożeństw różańcowych. W tej intencji po cząstce różańca należy odmówić „Pod Twoją obronę” oraz „Modlitwę do świętego Michała Archanioła” papieża Leona XIII (oficjalny tekst znajduje się w: Rytuał Rzymski, Egzorcyzmy i inne modlitwy błagalne, Katowice 2002, s. 102). Przypominamy o modlitwie w intencji Synodu Biskupów “Młodzież, wiara, rozeznanie powołania” podczas Mszy św. i nabożeństw różańcowych. W niedzielę 14 października wypada XVIII Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na fundusz papieski. Zapraszamy delegacje parafialne i szkolne na centralne obchody Dnia Papieskiego w niedzielę 14 października 2018 r. do katedry rzeszowskiej. Msza św. o godz. 15.00, natomiast o godz. 17.30 koncert papieski. W dniu 13 października przypada święto patronalne biskupa Edwarda Białogłowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. 15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego. W związku ze zbliżającym się tygodniem misyjnym zachęcamy do włączenia się w modlitwę różańcową na antenie Radia Via w dniach 21-27 października 2018. Grupy, które chciałyby się włączyć w tę modlitwę prosimy o kontakt z ks. Danielem Nowakiem. Duszpasterstwo Rodzin zaprasza na rekolekcje dla osób żyjących w tzw. związkach niesakramentalnych. Odbędą się one od 9 do 11 listopada w Domu Rekolekcyjnym KANA w Czarnej Sędziszowskiej. Artykuł Komunikaty Kurii na XXVII Niedzielę Zwykłą, 7 października 2018 roku pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46336
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola