Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kwesta na Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia"

Data publikacji: 2018-10-09, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod hasłem „Promieniowanie Ojcostwa” w niedzielę 14 października będziemy przeżywali XVIII Dzień Papieski. Jak co roku we wszystkich kościołach diecezji rzeszowskiej przeprowadzona zostanie kwesta na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od lat wspiera zdolną, ubogą młodzież. Dzięki funduszom pozyskiwanym w czasie corocznej kwesty kilka tysięcy młodych ludzi realizuje swoje ścieżki kształcenia, pasje, spełnia swoje marzenia. Podobnie jak w latach ubiegłych w diecezji rzeszowskiej przeprowadzona zostanie kwesta na stypendia dla uzdolnionych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Zbiórkę pieniędzy przeprowadzą członkowie Szkolnych Kół Caritas, PCK, uczniowie oraz studenci. Wolontariusze przed kościołami będą zbierać datki do fundacyjnych skarbonek. Program stypendialny będzie można również wesprzeć wpłacając środki na konto Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” o numerze: 81 1320 1104 2979 6023 2000 0001 albo wysyłając SMS o treści „POMOC” na numer 74 265 lub dzwoniąc na nr 704407401. Natalia Janowiec Artykuł Kwesta na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46446
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola