Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Młodzi na progu

Data publikacji: 2018-09-09, Data modyfikacji: 2018-09-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Młodzież z parafii św. Józefa na Staromieściu w Rzeszowie oraz z parafii św. Katarzyny w Tyczynie 8 września uczestniczyła w Tarnowie w warsztatach dotyczących programu “Młodzi na progu”. Młodzi podejmą w tym roku w swoich parafiach posługę animatorów. Program pomaga w przygotowaniu młodzieży do sakramentu bierzmowania. Spotkania odbywają się w małych grupach prowadzonych przez animatorów. Młodzi młodym przekazują wiarę. W małej grupie doświadczają Kościoła jako wspólnoty, który ma być dla nich domem. Program „MŁODZI NA PROGU” jest dziełem Szkoły Nowej Ewangelizacji Diecezji Gliwickiej i jest przeznaczony do pracy z młodzieżą przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Jego celem jest ewangelizacja młodych, a w konsekwencji budowanie wśród nich środowiska wiary opartego na Ewangelii przez wprowadzanie do już istniejących lub tworzenie nowych grup parafialnych dla młodzieży. Materiał treści jest oparty na kerygmacie i składa się z 20 spotkań pomyślanych jako propozycja pracy z młodzieżą w całym roku szkolnym, zarówno przed jak i po bierzmowaniu. Każde spotkanie składa się z trzech części A, B, C: (z małymi wyjątkami) A. prezentacja tematu spotkania (spotkanie ogólne przeznaczone dla wszystkich uczestników i prowadzących), B. rozszerzenie i zastosowanie prezentowanego tematu w życiu (spotkanie w małych grupach wraz z animatorem), C. kontynuacja tematu w oparciu o Słowo Boże i modlitwę (Minuty przed Bogiem –w skrócie MPB, jako samodzielna praca przeznaczona na każdy dzień tygodnia). Więcej o programie:mlodzinaprogu.pl Artykuł Młodzi na progu pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=45527
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola