Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Msza św. w intencji chorych i cierpiących

Data publikacji: 2018-09-13, Data modyfikacji: 2018-09-16
A A AWydrukDrukuj  
 
Pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby w Dębowcu rozpoczęły się centralne uroczystości odpustowe ku czci Pięknej Pani z La Salette. Tradycyjnie, pierwszy dzień odpustu poświęcony był osobom starszym, chorym, samotnym i cierpiącym. O godz. 10.00 w dębowieckiej bazylice zostało odprawione nabożeństwo różańcowe w intencji chorych i ich rodzin. Uroczystej Mszy świętej o godz. 10.30 przewodniczył biskup rzeszowski Jan Wątroba. W homilii ordynariusz rzeszowski zachęcał, by wszelkie trudności związane z chorobami i cierpieniem znosić z głęboką wiarą i ufnością. Ból codziennego krzyża ofiarować z miłością Najświętszej Maryi Pannie, która wiele wycierpiała jako Matka Zbawiciela. Biskup Jan Wątroba przybliżył również zebranym osobę Jacka Krawczyka, studenta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Przywołując jego postać kaznodzieja przypomniał, w jaki sposób chrześcijanin może nadać sens swojemu cierpieniu. Jacek Krawczyk przez lata posługiwał chorym i cierpiącym. W nich odnajdywał prawdziwego i żywego Jezusa Chrystusa. W roku 1989 dowiedział się, że ma nowotwór. Mimo ogromnego bólu coraz więcej ufał Bogu. Z pokorą i miłością przyjmował wolę Pana. Na dowód tego pozostawił słowa: „Wiele razy po powtarza się, że człowiek, powinien dopełniać cierpień Jezusa Chrystusa dla dobra Kościoła. Wiele razy powtarza się, że oto możemy cierpieć i stać się podobnymi do Zbawiciela. Ile to jeszcze różnych rzeczy powtarzamy… Z reguły, gdy jesteśmy zdrowi i w pełni sił. Powtarzamy to wszystko często w stosunku do innych. A sami? Teraz może człowiek chory i cierpiący stanąć przed Chrystusem i powiedzieć «Chodźmy, oto wziąłem swój krzyż». A więc chodźmy…”. Wzruszającym momentem było osobiste spotkanie ludzi cierpiących z Chrystusem utajonym w Najświętszym Sakramencie. Po Mszy Świętej celebrowano ,,nabożeństwo lourdzkie’’ czyli indywidualne błogosławieństwo chorych Najświętszym Sakramentem. Fot. N.J Natalia Janowiec Artykuł Msza św. w intencji chorych i cierpiących pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=45667
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola