Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ostatnie dni peregrynacji relikwii św. Stanisława

Data publikacji: 2018-11-30, Data modyfikacji: 2018-11-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Dobiega końca peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki w wybranych parafiach diecezji rzeszowskiej. 29 listopada 2018 r. relikwie przebywały w parafii św. Krzyża w Rzeszowie, gdzie modlili się studenci z koła akademickiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zakończenie peregrynacji odbędzie się 2 grudnia w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. Głównym nabożeństwem w kościele św. Krzyża, podczas którego modlili się studenci były nieszpory. Nabożeństwu przewodniczył ks. Paweł Ślawski, asystent akademickiego Koła KSM działającego przy Uniwersytecie Rzeszowskim. W nieszporach uczestniczyli diakoni: Grzegorz Petka i Jakub Oczkowicz. W homilii ks. Ślawski, po przypomnieniu głównych etapów życia św. Stanisława, zwrócił uwagę na aktualność jego ideałów. „Żyjąc w XXI wieku nie powtórzymy dokładnie czynów św. Stanisława Kostki. Naszym zadaniem jest zrozumienie ducha tego świętego i rozpoczęcie jego naśladowania. (…) Nie dał się zwieść mirażowi wygodnego życia dodatkowo zabezpieczonego majątkiem rodziców. Potrafił przeciwstawić się panującym modom i naciskom grupy, która zapraszała do imponowania swoją wielkością i bogactwem oraz uczynienia z życia jednej wielkiej rozrywki” – podkreślił duchowny. Kaznodzieja zauważył, że św. Stanisław miał jasne cele w swoim życiu, do których konsekwentnie dążył. „Nasz patron miał silną osobowość, miał swoją klasę i swój styl, i co ważne, do końca zachował wolność. To nie był człowiek targany namiętnościami, który nie wie, po co żyje, jest znudzony i apatyczny, żądający od innych, a nie dający nic od siebie. Nie pozwalał sobie na eksperymenty w poszukiwaniu szczęścia” – mówił asystent KSM. Po nieszporach odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie modlitwy Anna Łątka, sekretarz akademickiego koła KSM, odczytała akt oddania Panu Bogu przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki wszystkich zaangażowanych w działalność koła akademickiego. Modlitwa zakończyła się ucałowaniem relikwii św. Stanisława. Peregrynacja relikwii św. Stanisława w diecezji rzeszowskiej zaczęła się 18 września 2018 r. w Libuszy. Relikwie św. Stanisława Kostki odwiedzają parafie, w których znajdują się oddziały KSM. W sumie św. Stanisław odwiedził już 64 z 67 zaplanowanych parafii. 30 listopada relikwie będą w parafii w Bratkowicach, a 1 grudnia – w parafii Chrystusa Króla w Rzeszowie. Zakończenie peregrynacji odbędzie się 2 grudnia w parafii św. Michała Archanioła w Rzeszowie. (tn) Zdjęcia: tn     Artykuł Ostatnie dni peregrynacji relikwii św. Stanisława pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=47613
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola