Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Refleksje pielgrzymkowe: dzień I

Data publikacji: 2018-08-04, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień pierwszy Poproszono mnie, bym w tym roku podjęła się codziennej, trochę osobistej relacji z trasy 41 Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Z obawą, ale także pewną ciekawością podjęłam się tego wyzwania. Zapraszam Cię więc do pewnej 10 dniowej przygody. I choć w inny sposób to mam nadzieję, że wybierzesz się w nią razem ze mną. Za nami pierwszy, piękny dzień pielgrzymki. To jeden z tych wyjątkowych i wyczekiwanych dni. Pamiętam swoje pierwsze pielgrzymowanie i stres związany z tym dniem. Co będzie? Co mnie czeka? Czy dam radę przejść ten pierwszy dzień? Dziś jest już troszkę inaczej, choć ten pierwszy dzień jest zawsze jakąś niespodzianką, bo żadna pielgrzymka się nie powtórzy, nic nie jest takie jak rok temu. Zawsze jednak urzeka mnie widok ludzi, którzy żegnają pielgrzymów. Nie są to jednostki ale całe rodziny, społeczności miejscowości i wiosek przez które przechodzimy. Ludzie nas pozdrawiają, powierzają nam swoje intencje. Częstują wodą, kompotem, owocami… Gdy wychodziliśmy dziś z Rzeszowa żegnały nas tłumy. W nich byli mieszkańcy Rzeszowa, ale też rodziny i bliscy pielgrzymów, ludzie starsi i młodsi, duchowi pielgrzymi. Dobrze, że są tacy ludzie. Oni mi wiele uświadamiają. Dodają odwagi, siły. Jest w tych ludziach, których mijamy coś niezwykłego. Nie wiem co dzieje się w ich głowach. Może nam zazdroszczą a może uważają nas za wariatów. Ale dobrym słowem, gestem, uśmiechem są dla nas wsparciem w drodze. Zawsze mnie wzruszają Ci ludzie. Taka myśl przeszła mi przez głowę, gdy dziś żegnały nas tłumy na ulicach Rzeszowa. Że żegnają nas, jakbyśmy szli na jakiś wielki bój, ruszali w jakąś niezwykłą podróż. Może faktycznie ta drogą i 10 dni na pielgrzymim szlaku jest w pewien sposób bojem. Może ruszamy z wielkim zadaniem modlitwy nie tylko w naszych osobistych intencjach ale także za Ojczyznę, Kościół… Dziękuję dziś wszystkim, którzy wychodzą na drogi i ich rozstaje, by się z nami spotkać, pokrzepić nas słowem, wodą… Ale także tym duchowym pielgrzymom, z którymi łączymy się modlitwą. Magdalena Maraj Zdjęcie: (tn) Zdjęcia z wyjścia pielgrzymki na stronie radia VIA Artykuł Refleksje pielgrzymkowe: dzień I pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44922
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola