Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Refleksje pielgrzymkowe: dzień II

Data publikacji: 2018-08-05, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień drugi Ranna pobudka. Koło 4 rano zadzwoniły nam budziki. Nie spaliśmy długo, ale to naturalny, pielgrzymkowy stan. W drodze godzinki, różaniec, droga krzyżowa, koronka do Bożego Miłosierdzia… niby zwykły pielgrzymkowy dzień, a jednak… Każdy z nas niesie ze sobą wiele intencji, czasem to sprawy bardzo trudne, bolesne… a my na pielgrzymim szlaku sami doświadczamy wiele bólu. To dopiero drugi dzień jednak czuć już bolące nogi, pojawiają się bąble i odciski. Wszystko to łączymy z Chrystusem ukrzyżowanym. Można się dziwić jednak każdy pielgrzym jest przygotowany na trud. Prosimy Boga w naszych intencjach, pokonujemy kilometry ze śpiewem na ustach, modlitwą i mimo bolących nóg z radością. Bo to radość w Panu jest naszą ostoją. Każdy postój dla pielgrzyma to okazja na chwilę odpoczynku, uzupełnienie zapasów wody i jedzenia… czas bardzo potrzebny a przy tym parnym i gorącym dniu jak dziś wyczekiwany przez każdego. Dzień drugi to dla naszej grupy najdłuższy dzień w pielgrzymce. Kiedyś nasz Ksiądz Przewodnik mówił, że jak przejdziemy ten dzień to damy radę pozostałym. Zawsze witał nas z radością i gratulacjami przy naszej bagażówce. Zapadło mi to w pamięć. Długi dzień, ale też dzień pełen radości. Świeciło słońce i spotkał nas chwilowy deszczyk. A oni idą, ciągle idą – jak głosi jedną z pielgrzymkowych piosenek. Magdalena Maraj Zdjęcia z drugiego dnia na stronie Radia VIA Artykuł Refleksje pielgrzymkowe: dzień II pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44933
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola