Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Refleksje pielgrzymkowe: dzień III

Data publikacji: 2018-08-06, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień trzeci Trzeci dzień to troszkę lżejszy czas, mniej kilometrów. Mimo tego nie brakuje ciężkich chwil i kryzysów. Moja siostra z grupy muzycznej, o rannej porze, śpiewając pierwszą piosenkę podzieliła się z nami tym, że czuje jakby miała wiewiórkę w gardle. Może to brzmieć oczywiście śmiesznie jednak są takie uroki bycia muzycznym na pielgrzymkowym szlaku. Ten dzień zawsze upływa pod znakiem patriotyzmu. W tym roku, gdy obchodzimy tak ważna dla nas rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości dzień ten wybrzmiewa jeszcze mocniej. Po obiedzie gromadzimy się na placu przy Kościele, gdzie jedna z grup przygotowuje nabożeństwo za Ojczyznę. Tegoroczne nabożeństwo było przepełnione pięknymi pieśniami i piosenkami o Ojczyźnie, Polsce. Strzelcy przedstawili inscenizacje, która zobrazowała kawałek naszej, pięknej historii i pobudziła naszą wyobraźnię. W sercu budzą się ważne ale i trudne pytania. Jestem Polakiem i kocham swój kraj. Ale na czym polega ta miłość? Czy pamiętam o przelanej krwi? O ludziach, którzy oddali życie żebym dziś była wolna? Żebym żyła w wolnej Polsce? Żebym mogła wyznawać wiarę w sposób zupełnie wolny? Czy mam tego świadomość? Dobrze, że są takie dni. Trzeba nam przypominać o tym wielkim dziedzictwie naszych przodków. Magdalena Maraj Zdjęcia z trzeciego dnia pielgrzymki na stronie Radia VIA. Artykuł Refleksje pielgrzymkowe: dzień III pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44943
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola