Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Refleksje pielgrzymkowe: dzień IV

Data publikacji: 2018-08-07, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień czwarty Czemu zwątpiłeś małej wiary? Te słowa dzisiejszej Ewangelii uderzają mocno w serce. Szczególnie do Pielgrzyma, który zmaga się z bólem, zwątpieniem czy pewnymi negatywnymi emocjami. Czemu wątpisz? Jezus mówi nam dziś bardzo mocno i bardzo dosadnie, że nie możesz wątpić, bo On jest z nami. Tutaj na pielgrzymim szlaku idzie ze mną, trzyma mnie za rękę. To pokrzepiające słowa, pełne nadziei i radości. Dzień czwarty. Przekroczyliśmy Wisłę. Mówi się, że kto przekroczy Wisłę już się nie wraca. Z tym powiedzeniem związany jest pewien zwyczaj. Gdy przechodzimy przez Wisłę odbywa się tzw. chrzest tych, którzy pierwszy raz uczestniczą w pielgrzymce. W naszej grupie zaznacza się to poprzez wianki na głowie. To miły zwyczaj. Zawsze przypomina mi się czas mojej pierwszej pieszej pielgrzymki. Gdy to ja byłam „chrzczona”. Niby taki zwykły gest, jednak na pielgrzymce wszystko jest niezwykłe. Każdy gest, znak. Gdy zmęczenie, niezawodnie, ból daje się poznać, drugi człowiek jest najlepszym wsparciem i niezwykłą pomocą. Tym gestem na moście chcemy niejako uhonorować tych, którzy wybrali się na pielgrzymi szlak po raz pierwszy. Chcemy wyrazić, że cieszymy się, że z nami idą, że stali się naszymi braćmi i siostrami często nie tylko na czas tych 10 dni. Nasza grupa zakończyła dziś dzień w kościele, gromadząc się na adoracji. Uwielbialiśmy Jezusa Eucharystycznego prosząc o pomoc i łaski dla nas, naszej diecezji, kraju i całego świata. Magdalena Maraj Zdjęcia z czwartego dnia na stronie Radia VIA. Artykuł Refleksje pielgrzymkowe: dzień IV pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44948
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola