Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Refleksje pielgrzymkowe: dzień V

Data publikacji: 2018-08-08, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień piąty Połowa drogi. Trochę w nas radości i siły, bo przecież już trochę kilometrów za nami. Dziś mówimy o uprzejmości. Czy łatwo być uprzejmym na pielgrzymce? Oczywiście, że nie. Ale jesteśmy niezwykłą wspólnotą. To zawsze mnie urzeka. Wszystko mamy wspólne, mimo że bolą mnie nogi pomagam siostrze, którą nogi bolą bardziej. Służymy sobie nawzajem. Nie ma tu ani profesora, ani lekarza, studenta czy dziecka wszyscy jesteśmy równi, idziemy razem chcąc osiągnąć wspólny cel. Praży nas to samo słońce, idziemy jedną drogą i to dużo nas uczy. Uczy nas cierpliwości, poczucia wspólnoty, patrzenia na innego człowieka. Przychodzą myśli, że po co prażyć się w takim słońcu, po co cierpieć, po co to wszytko? Są chwile zwątpienia, gdy człowiek chciałby się zatrzymać i po prostu zostać, ale intencja, wspólnota… nie pozwala zrezygnować. Dziś nasz ksiądz – idący w grupie św. Andrzeja obchodził 30 urodziny. Cała wspólnota złożyła mu serdeczne życzenia, nie jeden raz przy samochodzie bagażowym czekały na księdza kwiaty, słodkości… Cała wspólnota raz jeszcze zaśpiewała mu sto lat. To świadectwo powyższych słów. Że jesteśmy niezwykłą wspólnotą. I taka myśl. Gdy widzę kapłanów rozdających Komunię świętą zawsze myślę, że to służba dodaje sił. Ze służba jest czymś pięknym. Magdalena Maraj Zdjęcia na stronie Radia VIA. Artykuł Refleksje pielgrzymkowe: dzień V pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44955
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola