Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia

Data publikacji: 2018-08-03, Data modyfikacji: 2018-08-04
A A AWydrukDrukuj  
 
„I w życiu, i w śmierci należymy do Pana”. 18. rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia W czwartek 2 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu przeżywaliśmy Mszę Świętą upamiętniająca 18. rocznicę śmierci ks. Franciszka Bogunia. Wszystkich zebranych powitał ks. Jerzy Uchman, proboszcz tarnowiecki: „Pochwałę modlitwy za zmarłych głosi Pismo Święte Piękną i zbawienną rzeczą jest modlić się za zmarłych. Gromadzimy się dziś w naszej świątyni, aby wypełnić Boże Słowo i wznieść ku niebu nasze modlitwy za tych, którzy poprzedzili nas w pielgrzymce do wiecznej ojczyzny. Przychodzimy dziś, aby modlić się za zmarłych kapłanów, których Pan Bóg postawił na drodze naszej wiary”. W latach 1992 – 2000 ks. Franciszek Boguń pełnił funkcję proboszcza w parafii tarnowieckiej, był wielkim czcicielem Matki Bożej Zawierzenia, gorliwym kapłanem, dobrym człowiekiem i pełnym troski duszpasterzem o powierzoną mu wspólnotę. Msza Święta w intencji śp. ks. Franciszka Bogunia z udziałem ks. bp. Edwarda Białogłowskiego i kolegów kapłanów została odprawiona o godz. 10.00. Po niej odbyła się procesja na cmentarz. Homilię wygłosił ks. dr Mieczysław Wolanin. 18. rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia ks. Grzegorz Wolan Artykuł Rocznica śmierci ks. Franciszka Bogunia pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44814
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola