Belka
Wtorek, 11 Grudnia 2018   imieniny: Waldemar, Damazy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rzeszowskie Lekcje Architektury odcinek 9 - Zapora i zalew w Rzeszowie. Rzeszów.

 
Program został realizowany na antenę TVP Rzeszów. W 1974 roku oddano do użytku rzeszowski stopień wodny na Wisłoku. Budowla składa się z zapory ziemnej i centralnie umieszczonego ruchomego jazu. Nad nim wybudowano żelbetowy most. Cała konstrukcja potocznie nazywana jest przez rzeszowian "Zaporą". Z ówczesnych, ambitnych i dodajmy bardzo ciekawych planów dotyczących tej budowli i powstałemu dzięki niej zalewowi - udało się zrealizować niewiele. Krótko mówiąc ta część Rzeszowa miała stać się dużym i nowoczesnym ośrodkiem rekreacji i sportów wodnych. Opowiada: Władysław Hennig - architekt i urbanista. Realizacja: Bartosz Babelski - BabelskiFilm.pl kontakt w sprawie zdjęć lotniczych: 506 715 447

 


babelskifilm.pl
 
Data pliku video: 2014-03-07, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola