Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święty Mikołaj 2018 na Podpromiu

Data publikacji: 2018-12-07, Data modyfikacji: 2018-12-08
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 6 grudnia br. blisko 2000 dzieci oraz niepełnosprawnych z terenu całej diecezji rzeszowskiej przybyło do hali sportowej Podpromie w Rzeszowie. Takie spotkanie to już wieloletnia tradycja. W gronie dzieci i niepełnosprawnych zasiedli m.in.: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, proboszcz rzeszowskiej fary ks. prałat Jan Szczupak,  wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego Jerzy Cypryś, pełnomocnik prezydenta Rzeszowa Henryk Wolicki, dyrektor II LO w Rzeszowie Andrzej Szymanek, prezes Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta Aleksander Zacios. W klimat oczekiwania znany z wiersza Reginy Nachacz: Z księżycem uśmiechniętym – niejedna gwiazdka świeci – Dobry Mikołaj Święty – Jedzie do dobrych dzieci,  widoczny na twarzach, zwłaszcza niepełnosprawnych wprowadził zespół Młody Duch z Górna prowadzony przez Darka Kosaka. Warto zauważyć nowe elementy tegorocznej dekoracji (Waldemar Wiśniewski z Plastyka): Biało – Czerwona a na niej obok św. Mikołaja św. Brat Albert walczący w Powstaniu Styczniowym o wolną i niepodległą a potem dla biedaków zdobywał żebraczy chleb oraz św. Faustyna która wszystkim podpowiada: Dopomóż mi Panie aby moje oczy, ręce, nogi, słuch, język i serce były miłosierne. Przed spektaklem o św. Mikołaju (z elementami nawiązania do 100 lecia Niepodległej) który jak zwykle  przedstawiła młodzież II LO w Rzeszowie pod kierunkiem Ewy Sareckiej, Lidii Cypryś i Sławomira Gołąba,  Biskup Jan odmówił modlitwę i pobłogosławił zgromadzonym. Warto podkreślić kolejną tegoroczną nowość jaka była obecność Policji z KW z Rzeszowa która wraz z Sejmikiem województwa przygotowała i przekazała odblaskowe opaski na rękę w trosce o bezpieczeństw. Tradycją natomiast była wolontariacka służba SKC IX LO z Rzeszowa i lody z Korala dla każdego wychodzącego z paczką której głównym Darczyńcą  był prezes Asseco Poland. Obok niego finansowo św. w przygotowanie paczek pomogli: MOPS Rzeszów, diecezjalna Caritas oraz Rzeszowskie Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta a o bezpieczeństwo zatroszczył się PZU i Security Office.

Pełna treść wiadomości na: caritas.rzeszow.pl/?p=6556
caritas.rzeszow.pl, Źródło artykułu: caritas.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola