Belka
Niedziela, 20 Stycznia 2019   imieniny: Fabian, Sebastian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzcinica: Odsłonięcie obelisku z okazji 100-lecia niepodległości

Data publikacji: 2018-11-09, Data modyfikacji: 2018-11-10
A A AWydrukDrukuj  
 
W Trzcinicy k. Jasła, odbyło się uroczyste odsłonięcie obelisku upamiętniającego 100.rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego poświęcenia dokonał biskup rzeszowski Jan Wątroba. Obchody jubileuszowe poprzedziła Msza święta w kościele parafialnym w Trzcinicy pod przewodnictwem biskupa Jana Wątroby. Eucharystia była okazją do dziękczynienia za odzyskaną wolność i niepodległość państwa i narodu. Obelisk, którego poświecenia dokonał biskup Wątroba przedstawia kamień na którego szczycie znajduje się rzeźba orła z rozpostartymi skrzydłami. Pod nim widnieje napis : Bóg, Honor, Ojczyzna (trzy najważniejsze słowa każdego patrioty i chrześcijanina). Obelisk upamiętnia myśl Ojca Świętego Jana Pawła II „Nie pragnijmy takiej Polski, która by nas nic nie kosztowała” oraz słowa wyrażające dziękczynienie „W 100. lecie odzyskania niepodległości: Bogu za historię, Maryi Królowej Polski za opiekę, Polakom za patriotyzm. Cześć i Chwała! Wdzięczni za wolną Ojczyznę, Społeczeństwo Trzcinicy, 1918-2018”. Symbolem uhonorowania pamięci, tych którzy przelali własną krew i oddali życie za umiłowaną Ojczyznę stała się ziemia katyńska, która umiejscowiona została pod obeliskiem. Fot. ks. Ł. Hendzel Natalia Janowiec Artykuł Trzcinica: Odsłonięcie obelisku z okazji 100-lecia niepodległości pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=47005
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola