Belka
Wtorek, 18 Grudnia 2018   imieniny: Laura, Bogusław, Gracjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zmarł śp. ks. Jerzy Kędzierski

Data publikacji: 2018-08-05, Data modyfikacji: 2018-08-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W czwartek, 2 sierpnia 2018 r. w szpitalu w Rzeszowie w wieku 52 lat zmarł ks. Jerzy Kędzierski, wykładowca WSD w Przemyślu i proboszcz Parafii pw. Narodzenia NMP w Bolestraszycach. EKSPORTA: niedziela, 5 sierpnia 2018 r. o godz. 18.00 w Parafii Narodzenia NMP w Bolestraszycach. POGRZEB: poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. o godz. 10.00 w w Parafii Narodzenia NMP w Bolestraszycach. Pochówek, zgodnie z wolą Zmarłego, odbędzie się na cmentarzu komunalnym w Jarosławiu. Bezpośrednio po Mszy Świętej pogrzebowej nastąpi wyjazd kolumny pogrzebowej do Jarosławia, gdzie o godz. 13.00 planowane jest wyjście z kaplicy cmentarnej i złożenie ciała śp. ks. Jerzego do grobu. Ks. Jerzy Kędzierski urodził się 1 czerwca 1966 r. w Przemyślu. Ochrzczony w kościele parafialnym w Żurawicy. W latach jego dzieciństwa, wraz z rodzicami przenoszą się do Jarosławia – i mieszkają na terenie Parafii OO Dominikanów w Jarosławiu. Jerzy angażuje się w życie duszpasterskie parafii. Był ministrantem i lektorem. W Jarosławiu kończy także szkołę średnia. Tu rozwija się powołanie kapłańskie i decyzja wstąpienia do WSD w Przemyślu (1986-1992). Po ukończeniu studiów w przemyskim WSD, przyjął święcenia kapłańskie 11 czerwca 1992 r. w Przemyślu z rąk abp. Ignacego Tokarczuka. Pracował jako wikariusz w Białobrzegach (1992-94). Następnie studiował filozofię na KUL (1994-2000). Po powrocie ze studiów był kapelanem SS. Niepokalanek w Jarosławiu (2000-2006). A następnie rektorem kościoła w Tapinie (2006-2014). Od 23 sierpnia 2014 r. był proboszczem w Bolestraszycach. Jednocześnie, od 2001 r. był wykładowcą filozofii w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci! Artykuł Zmarł śp. ks. Jerzy Kędzierski pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44930
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola