Belka
Sobota, 16 Listopada 2024   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

10 lat wspólnej modlitwy

Data publikacji: 2018-12-10, Data modyfikacji: 2018-12-11
A A AWydrukDrukuj  
 
8 grudnia 2018 r., w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, w par. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie odbyło się jubileuszowe spotkanie członków Żywego Różańca. Rozpoczęła je wspólna Msza św. w intencji dzieci objętych modlitwą różańcową. Po Eucharystii odbył się Akt Oddania Rodzin Niepokalanemu Sercu Maryi. „Powstała 10 lat temu, z potrzeby serca… Rozpoczęło ją 10 osób z nastawieniem, że wytrwają chociaż 10 miesięcy. Będą się wspólnie modlić w intencji swoich dzieci. Zmiana tajemnic różańcowych odbywać się będzie przez internet. To był ważny element. Większość stanowili nauczyciele z jednej szkoły. Żaden z nich nie odmówił tej propozycji” – wspomina Małgorzata Niedziółka, inicjatorka i koordynatorka Żywego Różańca Rodziców za dzieci. Jubileusz stał się okazją do dziękczynienia Panu Bogu za dar modlitwy wstawienniczej. W 2009 r. papież Benedykt XVI udzielił grupie modlitewnej apostolskiego błogosławieństwa. W liście skierowanym do członków Żywego Różańca Rodziców za dzieci abp Gabriele Caccia napisał m.in.: „Modlitwą Jego Świątobliwość ogarnia Panie Nauczycielki ze Szkoły Podstawowej nr 25 w Rzeszowie. Załączając różaniec, z serca udziela swego Apostolskiego Błogosławieństwa Paniom, ich Uczniom oraz Rodzinom i życzy wytrwałości w podjętej inicjatywie modlitewnej”. Pierwszym opiekunem duchowym był śp. ks. Marek Tutro. Małgorzata Niedziółka tak wspomina ks. Tutro: „Zawsze uśmiechnięty, ciepły, wspierający. Po zmianach personalnych, końcem sierpnia 2011 r. z Rzeszowa udał się do pracy w parafii w Gorlicach. W jednym z maili napisał do nas: «Gratuluję czteroletniej historii. Jest to historia wytrwałej modlitwy, która zawsze owoce przynosi, choć może nie zawsze od razu i nie zawsze tak, jak byśmy chcieli – bo Pan Bóg wie lepiej. Nieraz zobaczymy jej owoce dopiero „z Góry”». Teraz ks. Marek zapewne sam wspiera nas «z Góry»”. Żywy Różaniec Rodziców za dzieci ma nietypową formę, bowiem zmiana poszczególnych tajemnic odbywa się drogą mailową. Członkowie grupy na początku każdego miesiąca otrzymują na adres mailowy tajemnicę różańcową, jaką przez najbliższy miesiąc będą się modlić. Po dziesięciu latach istnieje 5 róż różańcowych, których członkowie modlą się łącznie za 293 dziećmi. Od 2014 r. okolicznościowe spotkania członków Żywego Różańca Rodziców za dzieci odbywają się w par. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie. Osoby chętne do modlitwy w intencji swoich dzieci mogą kontaktować się z Małgorzatą Niedziółką (mail: [email protected]. ) ks. Krzysztof Cieśla fot. Mateusz Bacik Artykuł 10 lat wspólnej modlitwy pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=47762
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola