Belka
Poniedziałek, 23 Września 2024   imieniny: Tekla, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Andrzej Szpunar po raz drugi zwycięzcą Biegu Trzeźwości

Data publikacji: 2019-05-01, Data modyfikacji: 2019-05-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Propagowanie postaw abstynenckich wobec alkoholu i narkotyków – to jeden z celów Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości im. ks. Franciszka Blachnickiego. 1 maja 2019 r. odbyła się 3. edycja biegu. 10 kilometrową trasę z Rzeszowa do Niechobrza ukończyło 101 zawodników. Podobnie jak w ubiegłym roku zwyciężył Andrzej Szpunar z Rzeszowa. 1 maja 2019 r. o godz. 9.00 spod Domu Diecezjalnego Tabor przy ul. Połonińskiej w Rzeszowie wystartowało ponad 100 biegaczy. Mieli przed sobą do pokonania 10 km przez ulice Wetlińską, Nowogrodzką, Jarową, Beskidzką i drogami Racławówki do mety przy Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu. Bieg ukończyło 101 zawodników. Najszybciej pobiegł Andrzej Szpunar z Rzeszowa (Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie), który uzyskał czas 34 minuty i 42 sekundy (rok wcześniej zwyciężył z czasem 36 minut i 43 sekundy). Drugie miejsce zajął Piotr Kobylarz (Rzeszowskie Gazele i Gepardy), trzecie miejsce Paweł Rybczak (Sollers Consulting). Wśród kobiet najszybsza była Monika Węgrzyn z Kolbuszowej (UKS TIKI TAKA KOLBUSZOWA) z czasem 42 minuty i 27 sekund. Drugie miejsce zajęła Kinga Walania (TKKF SOKÓŁ Głogów Młp.), trzecie – Anna Ozga z Mogielnicy. W biegu stratowało kilku księży (m.in. ks. Krzysztof Cieśla, ks. Jan Kobak, ks. Patryk Smoleń). Wśród duchownych najszybszy był ks. Paweł Marzec, wykładowca na Wydziale Teologicznym w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, który uzyskał czas 39 minut i 30 sekund i zajął 8 miejsce w kategorii „open”. Pół godziny wcześniej tą samą trasą wystartowało 53 zawodników idących z kijkami metodą Nordic Walking. Najszybszy był Tomasz Wojtowicz (Bieszczadzki Klub Nordic Walking), który pokonał trasę w 59 minut i 1 sekundę. Najszybszą kobietą była Małgorzata Oleksyk (MKS Halicz Klub Biegacza, Bieszczadzki Klub Nordic Walking) z czasem 1 godzina, 2 minuty i 26 sekund. Do Niechobrza dojechała także około stu osobowa grupa rowerzystów, którzy pokonali 20 kilometrową trasę przez rzeszowskie ulice: Podkarpacką, Batalionów Chłopskich, Witosa, Krakowską, Dębicką i dalej przez Nosówkę, Zgłobień do Niechobrza. Jazda rowerzystów nie podlegała regułom zawodów. W Niechobrzu uczestnicy 3. Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości dołączyli do 33. Pielgrzymki Krucjaty Wyzwolenia Człowieka. Organizatorem Rzeszowskiego Biegu Trzeźwości była Fundacja „Pomagam bo Kocham im. bł. ks. Władysława Findysza”; współorganizatorami: Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Rzeszowskiej, Katolickie Stowarzyszenie TABOR, Ruch Światło Życie i Domowy Kościół Diecezji Rzeszowskiej, Stowarzyszenie Trzeźwościowe „Wolność i Miłość” Diecezji Rzeszowskiej oraz Związek Strzelecki „Strzelec”. (tn) Zdjęcia: tn   Artykuł Andrzej Szpunar po raz drugi zwycięzcą Biegu Trzeźwości pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=50609
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola