Belka
Poniedziałek, 23 Września 2024   imieniny: Tekla, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Felieton wikarego na 14 kwietnia 2019 roku

Data publikacji: 2019-04-13, Data modyfikacji: 2019-04-15
A A AWydrukDrukuj  
 
Opowiedzieć się za Jezusem do końca Niedziela Palmowa wprowadza nas w celebrację Wielkiego Tygodnia, który ma nam wszystkim dać nowe światło na Zycie we współczesnym świecie. Klimat społeczno – narodowy ostatnich dni jest bardzo nacechowany negatywną retoryką wzajemnych ataków i antagonizmów, co wywołało atmosferę zastraszenia i wykluczenia szczególnie w środowisku Oświaty Polskiej, ale i szerokich grup społecznych. Wiąże się to z tym, że wychowanie i edukacja to podstawowe przestrzenie kulturowe każdego państwa. Nie ma możliwości by zrezygnować z wychowania młodego pokolenia. Przez te ostatnie dni wielu mentorów kreowało nowe modele, które – podobno – w wielu krajach Zachodu się sprawdziły, jak na przykład: edukacja domowa, która jednak w naszym kraju ma niszowe znaczenie, ale jak tak dalej pójdzie, to będzie miała wielką popularność. Warto czasem sięgnąć do tych propozycji, aby ożywić modele i standardy edukacyjne – co wpłynie na rozwój nas wszystkich. Trudno podawać jakieś ostateczne rozwiązania, ale nie wolno nam zapominać o szerzących się problemach, które w żadnym punkcie nie mogą być sprowadzone tylko do zwiększenia środków finansowych, o które trwa taka ostra batalia. Całe to zamieszanie ma nas zmobilizować do zwarcia szeregów by nie dać się uśpić, ale zacząć myśleć. Wyrazić się to może w większym zaangażowaniu na rzecz przygotowania do edukacji dzieci i młodzieży oraz w odkrywaniu szacunku wzajemnego nauczycieli do siebie. Problemem nie jest brak środków finansowych, ale dobre chęci, których niejednokrotnie brak. Zazdrość i wzajemne podkopywanie się to zmora środowiska edukacyjnego na wszystkich szczeblach. Dopóki z tym sobie nie damy rady, dopóty nie będzie dobrze w edukacji i w państwie – nie oszukujmy się! Patrząc na wjeżdżającego Jezusa do Jerozolimy zadajemy sobie pytanie: czy chcemy iść za Nim szczerze i z gorliwością? Czy może dalej zostaniemy przy tendencyjnym udawaniu autorytetów i wysuwanie nierealnych postulatów. Zacznijmy wszyscy, jako Polacy i osoby wierzące; pracować nad sobą; szacunkiem do innych, nie atakowaniem siebie nawzajem. Zróbmy wszystko, aby inni patrząc na nas mogli powiedzieć: „patrzcie jak oni się miłują” – bo na razie to mówią: „patrzcie jak oni się nienawidzą” – smutne to, ale niestety prawdziwe. Artykuł Felieton wikarego na 14 kwietnia 2019 roku pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=50132
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola