Belka
Poniedziałek, 30 Września 2024   imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Kwesta Cmentarna

Data publikacji: 2018-10-26, Data modyfikacji: 2018-10-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Na cmentarzach w diecezji rzeszowskiej jak co roku przeprowadzone zostaną charytatywne kwesty. Zebrane środki zostaną przeznaczone na renowację zabytkowych nagrobków i pomników nagrobnych, a także dla ubogich i potrzebujących. Zbiórki przeprowadzone zostaną w dniach 1-2 listopada. Około tysiąca wolontariuszy będzie kwestować m.in. w Rzeszowie, Jaśle, Bieczu, Czudcu, Ropczycach, Chmielniku, Przybyszówce, Słocinie, Kamieniu, Sędziszowie Młp., Sokołowie Młp., Strzyżowie, Ustrobnej, Tyczynie, Dobrzechowie. Wolontariuszami będą członkowie i pracownicy Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta, członkowie Caritas Diecezji Rzeszowskiej, siostry zakonne, artyści, politycy, dziennikarze, harcerze oraz młodzież Szkolnych Kół CARITAS i PCK. Kwestujący ze specjalnymi puszkami będą stać przy głównych wejściach nekropolii i cmentarzy. Kwesty zostaną przeprowadzone w godzinach 7.00-20.00. Natalia Janowiec Artykuł Kwesta Cmentarna pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46720
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola