Belka
Środa, 2 Października 2024   imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Modlitwa za pomordowanych w lesie warzyckim

Data publikacji: 2018-08-29, Data modyfikacji: 2018-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę 2 września na cmentarzu wojennym w Warzycach, odprawiona zostanie uroczysta Msza święta w intencji Ojczyzny i ofiar terroru hitlerowskiego. Podczas uroczystości zostanie odsłonięty i poświęcony obelisk upamiętniający zamordowanych przez okupantów niemieckich Polaków, w tym głównie więźniów jasielskich, kapłanów, Żydów (pochodzących z gett we Frysztaku, Jaśle i Korczynie), jeńców sowieckich, dzieci, mieszkańców powiatu krośnieńskiego, brzozowskiego oraz więźniów obozu pracy przymusowej w Szebniach. W roku 1945 w lesie warzyckim przeprowadzono ekshumację zwłok. W 32 mogiłach odnaleziono około 5000 osób. Większość ciał rozpoznanych przez rodziny zostało przeniesionych do rodzinnych miejscowości. Na obelisku, który upamiętni ofiary zbrodni znajdą się nazwiska 300 osób spoczywających na cmentarzu. Początek uroczystości o godz. 15.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Fot. N.J Natalia Janowiec Artykuł Modlitwa za pomordowanych w lesie warzyckim pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=45290
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola