Drugi przejazd z Rzeszowa, tym razem chlubą przedsiębiorstwa, czyli jednym z niewielu MANów w taborze MPK. W Rzeszowie na liniach miejskich w siatce ZTM usługi wykonuje jedynie miejski przewoźnik. Poza tym, do biedniejszych gmin kursuje PKS, który obsługuje je różnymi używkami, bardzo często MANami. MPK w ostatnim czasie stara się odnowić swój tabor. Do miasta przybyło już 10 sztuk 12-metrowych Autosanów Sancity, 30 sztuk przegubowych Solarisów Urbino IV oraz 10 sztuk elektrycznych Solarisów Urbino 12 IV. Były to kolejne duże zakupy w Rzeszowie po 2013 roku, kiedy zainwestowano głównie w autobusy na CNG. Wówczas do przedsiębiorstwa dotarło 20 małych Autosanów oraz łącznie 60 sztuk Mercedesów Citaro - 30 zasilanych CNG, a 30 na ON. Te gazowe posiadają układ leżący wraz z skrzynią ZF, a z napędem diesla układ stojący wraz z skrzynią Voith. Póki co dalej stanowią podstawę taboru rzeszowskiego przewoźnika. Całość taboru uzupełniają jeszcze gazowe Jelcze różnej maści - M120M/4, M121M/3 oraz M125M/4, czyli praktycznie wszystkie typy dostępnych na rynku 12-metrowych Jelczy. Powoli rozpoczęły się kasacje tych ostatnich, w pełni niskopodłogowych, a przy okazji następnych dostaw taboru wycofane zostaną praktycznie wszystkie autobusy w starym malowaniu, czyli także wszystkie stare Solarisy I generacji, których MPK posiada sporo. Tabor dopełniają jeszcze gazowe Solarisy III generacji, rodzynek - Neoplan N4016 oraz 2 Autosany H7. W ramach przypomnienia, miasto planuje kupić dla MPK aż 80 nowych autobusów.
1 Załęska/Zakład Karny - Krakowska/Granica
1. Załęska/Zakład Karny
2. Załęska
3. Rzecha/Załęska
4. Solidarności/Załęska
5. Załęska/Konfederatów Barskich
6. Konfederatów Barskich/Traugutta
7. Lwowska/Cmentarz
8. Lwowska/Jednostka Wojskowa
9. Piłsudskiego/Zakład Doskonalenia Zawodowego
10. Plac Wolności/Galeria
11. Piłsudskiego/Urząd Marszałkowski
--------
1. Krakowska/Wyzwolenia
2. Krakowska/Cmentarz
3. Krakowska/Ceramiczna
4. Krakowska/Dworzysko
5. Krakowska/Granica
6. Krakowska/Granica
Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.
Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.