Belka
Poniedziałek, 23 Września 2024   imieniny: Tekla, Bogusław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Nabożeństwo Zawierzenia w Tarnowcu

Data publikacji: 2019-05-03, Data modyfikacji: 2019-05-04
A A AWydrukDrukuj  
 
1 maja w Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu odbyło się pierwsze w tym roku Nabożeństwo Zawierzenia wzorowane na nabożeństwach fatimskich. Eucharystii i procesji z figurą Matki Bożej Tarnowieckiej przewodniczył Ks. Dziekan Zbigniew Irzyk. Słowo Boże głosił ks. Ryszard Brudzisz. Służba Liturgiczna naszej parafii zadbała o asystę w czasie Mszy Świętej a schola z parafii Jasło – Fara wykonała pieśni podczas Eucharystii. Parafia w Tarnowcu należy do najstarszych na Podkarpaciu – została erygowana w 1345. Tarnowiec stał się sławny od czasu sprowadzenia w roku 1789 Figury Matki Bożej Tarnowieckiej, zwanej wcześniej Jasielską. Gotycka figura ma 153 cm wysokości. Wykonana jest z drewna lipowego i pokryta polichromią. Sanktuarium Matki Bożej Zawierzenia w Tarnowcu, to jedno z najpiękniejszych sanktuariów diecezji rzeszowskiej. Maryjna świątynia cieszy się niezwykłą czcią wiernych, którzy przynoszą do niej swoje troski, problemy i radości. Ks. Grzegorz Wolan     Artykuł Nabożeństwo Zawierzenia w Tarnowcu pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=50823
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola