Belka
Środa, 25 Września 2024   imieniny: Aurelia, Władysław, Kamil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Osiedla, na których można się uczyć historii architektury XX wieku. Spotkanie z Rafałem Mazurem, autorem książki "Dobra kontynuacja"

Data publikacji: 2019-03-03, Data modyfikacji: 2019-03-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Dąbrowskiego, Piastów i Na Skarpie to trzy rzeszowskie osiedla, na których można się uczyć historii polskiej architektury mieszkaniowej XX w. - twierdzi architekt Rafał Mazur, adiunkt na Politechnice Rzeszowskiej. Napisał o tym książkę "Dobra kontynuacja". Z autorem będzie się można spotkać i porozmawiać w najbliższy czwartek w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie.

Pełna treść wiadomości na: rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,24513050,osiedla-na-ktorych-mozna-sie-uczyc-historii-architektury-xx.html
gazeta.pl, Źródło artykułu: gazeta.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola