Belka
Środa, 13 Listopada 2024   imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Pola Nadziei

Data publikacji: 2019-04-01, Data modyfikacji: 2019-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Będąc u znajomych zauważyłem na firance przypięte małe, sztuczne kwiatuszki – żonkile. Przyjaciele spostrzegli moje zainteresowanie i powiedzieli, że te kwiaty są z akcji Pola Nadziei. I tak kilka tygodni temu dowiedziałem się o Polach Nadziei… Ponoć ta akcja jest już organizowana w wielu miastach Polski. Przywędrowała do nas ze Szkocji a wygląda następująco: w parkach czy też hospicyjnych ogródkach sadzi się żonkile. W porze ich kwitnienia organizuje się kwesty na rzecz hospicjów. Darczyńcy otrzymują w podzięce symbolicznego żonkila. Wspaniały sposób, aby zwrócić uwagę na cierpiących, umierających i samotnych. Siostra mojego przyjaciela całe swoje życie pracowała jako wolontariuszka w hospicjum. Wciągnęła w tę pracę także męża. Nie mieli dzieci i może w służbie innym odnaleźli swoje powołanie. Podziwiam wszystkich, którzy potrafią nieść pomoc umierającym. To nie jest łatwe. Trzeba mieć w sobie wiele optymizmu i miłości. Przypomniała mi się teraz książka – Oskar i Pani Róża. Książka o umierającym chłopcu i odwiedzającej go każdego dnia kobiecie. Dzięki Pani Róży mały Oskar poznaje Boga i przechodzi na drugą stronę bez strachu. Rola wolontariuszy w hospicjach jest ogromna. Umierający są często bardzo samotni i to nie zawsze dlatego, że rodzina o nich zapomniała, ale dlatego, że rodzina po prostu traci głowę. Bardzo cierpi i często sama potrzebuje pomocy. Człowiek z zewnątrz wnosi optymizm, trochę radości, może nadziei na cud uzdrowienia a może po prostu pomaga pogodzić się i spokojnie odejść. Żonkile – kwiaty nadziei – jak wolontariusze wnoszący w ostatnie dni umierających ludzi promyki słońca. ks. Grzegorz Wolan Artykuł Pola Nadziei pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=50011
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola