Belka
Środa, 13 Listopada 2024   imieniny: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Przemijanie ma sens? …

Data publikacji: 2019-03-25, Data modyfikacji: 2019-03-27
A A AWydrukDrukuj  
 
Otrzymałem dzisiaj bardzo smutną wiadomość. Zmarł 16-letni chłopiec. Nie znałem go osobiście, ale ze słyszenia. Dwa tygodnie temu był jeszcze w szkole. Nauczyciele podziwiali go, że tak dzielnie walczy z nowotworem. Sympatyczny chłopak, lubiany przez kolegów, miał na imię Bartek… Wracając z pracy pomyślałem sobie, że mógłbym przeczytać najmądrzejsze książki świata i nauczyć się na pamięć Biblii, ale i tak nie znajdę odpowiedzi na pytanie, dlaczego? Te odpowiedzi są, bo przecież każdy z nas umrze, żeby kiedyś zmartwychwstać i wiem, że życie tego chłopca należało do Pana Boga. Ja to wszystko wiem, ale… Ale dzisiaj myślę o jego rodzicach i nawet nie umiem sobie wyobrazić ogromu ich cierpienia. Pytam też dlaczego kończy się życie, które tak naprawdę jeszcze się nie zaczęło. Nie znajdę odpowiedzi na moje pytania, bo jak pisze w Dziejach Duszy święta Tereska, sens ludzkiego cierpienia zrozumiemy dopiero w niebie. Kiedyś czytałem pewne opowiadanie czy historyjkę, już nie pamiętam. Zapamiętałem jednak opis nieba i schody prowadzące do Pana Boga. Na najniższych stopniach siedzieli ludzie starsi, na najwyższych były dzieci… Wiem, że Bartek tam jest i modlę się, aby świadomość tego dała jego rodzicom siłę do przeżycia kolejnego dnia. Wobec śmierci wszystko staje się nieważne. Jakieś głupie troski czy zmartwienia, kłótnie czy też nasza zachłanność, bo trzeba mieć więcej i więcej… Czy naprawdę? Czasem tracąc bliską osobę tracimy wszystko a nasze życie wydaje się jakby obce. Wierzę, że zsyłając cierpienie, Pan Bóg ześle też pocieszenie. Szkoda, że tak niewiele rozumiemy. Pozostaje nam tylko wiara i ufność, bo jak powiedział św. Jan Paweł II – Zatrzymaj się, to przemijanie ma sens. Ma sens! Ma sens! Ma sens… ks. Grzegorz Wolan Artykuł Przemijanie ma sens? … pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=49865
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola