Belka
Środa, 2 Października 2024   imieniny: Sława, Dionizy, Teofil
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uroczystości odpustowe w Skalniku

Data publikacji: 2018-09-05, Data modyfikacji: 2018-09-07
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniach 6-9 września w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej Królowej Gór w Skalniku odbędą się centralne uroczystości odpustowe. PROGRAM Czwartek 17:30 – Różaniec za zmarłych fundatorów i dobrodziejów parafii 18:00 – Msza św. z kazaniem i procesja na cmentarz 20:45 – Słówko na dobranoc i Apel Jasnogórski Piątek 17.30 – Nabożeństwo przebłagalne z koronką do Bożego Miłosierdzia 18:00 – Msza św. z kazaniem i spotkanie dla młodzieży z całej parafii 20:45 – Słówko na dobranoc i Apel Jasnogórski Sobota 18:00 – Msza św. z kazaniem i poświęcenie ziarna 20:30 – Nowenna do Matki Bożej Skalnickiej i Apel Jasnogórski W niedzielę uroczysta suma z procesją eucharystyczną o godz. 11:30. Słowo Boże będzie głosił ks. Kazimierz Wolan MS Z kart historii Cudownego Wizerunku: Łaskami słynący obraz Matki Bożej Bolesnej Królowej Gór pochodzi z połowy XV wieku. Starania o koronację Matki Bożej Bolesnej w Skalniku podjęte zostały kilkadziesiąt lat temu. O ukoronowanie Cudownego Wizerunku przy pomocy oraz wsparciu miejscowych wiernych zabiegał ks. Michał Witowicz. W latach 80-tych kontynuował je ks. Stanisław Sokalski, ówczesny proboszcz skalnicki. Z czasem, dzięki pełnemu zaangażowaniu i głębokiej wierze sporządzone zostały złote korony na skronie Dzieciątka i Maryi. 23 października 2002 r. korony pobłogosławił Wielki Papież Polak i czciciel Matki Najświętszej – Jan Paweł II. Od lat ludzie przybywali przed święte oblicze Maryi, wypraszając dla siebie i swoich bliskich potrzebne łaski. W historii istnienia obrazu zapamiętanych zostało wiele łask i cudów stąd też dalsze starania o koronację przejął ks. Jerzy Sepioł. Po wielu latach trudów i zmagań obraz doczekał się uroczystej koronacji na prawie diecezjalnym. Miało to miejsce 9 IX 2007 roku. Dwie złote korony na głowę Maryi i Dzieciątka nałożyli ks. abp Edward Nowak i ks. bp Kazimierz Górny. Wydarzenie potwierdziło wagę przywiązania do kultu obrazu, a także zgłębiło ludzką miłość ku Maryi. Natalia Janowiec Artykuł Uroczystości odpustowe w Skalniku pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=45486
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola