Belka
Sobota, 16 Listopada 2024   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Tadeusza Pieronka

Data publikacji: 2018-12-29, Data modyfikacji: 2018-12-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Tadeusza Pieronka odbędą się w środę 2 stycznia i czwartek 3 stycznia 2019 r. 2 stycznia o godz. 16.00 rozpoczną się nieszpory, a następnie o godz. 16.30 odprawiona zostanie Msza święta w Katedrze na Wawelu. 3 stycznia o godz. 16.00 Msza święta i pochówek w krypcie biskupów w kościele św. Piotra i Pawła w Krakowie. W związku ze śmiercią śp. biskupa Tadeusza Pieronka, w domu arcybiskupów krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 wystawiona została księga kondolencyjna. Można do niej wpisywać słowa pożegnania codziennie od godz. 8.00 rano do godz. 17.00 aż do dnia pogrzebu. Fot. Archidiecezja Krakowska   Artykuł Uroczystości pogrzebowe śp. biskupa Tadeusza Pieronka pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=48083
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola