Belka
Sobota, 21 Września 2024   imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Wspólnota Miriam dla Rodziny

Data publikacji: 2019-06-17, Data modyfikacji: 2019-06-19
A A AWydrukDrukuj  
 
Upalne, sobotnie czerwcowe popołudnie (15.06.2019) spędziliśmy razem z naszymi rodzinami na wspólnotowym pikniku w Domu Diecezjalnym Tabor. Była to nie tylko uczta dla ciała, ale i dla ducha. Tematem przewodnim spotkania była komunikacja międzyludzka. Spotkanie rozpoczęliśmy Mszą Świętą. Podczas homilii, Pasterz podkreślił, że dzisiejsza Ewangelia (Mt 5, 33-37) ściśle łączy się z tematem. Jezus pokazuje nam, że przysięganie wcale nie jest nam w życiu do niczego potrzebne. Wystarczy być tylko i wyłącznie uczciwym, a stanie się to wtedy gdy będziemy mówili „tak, tak, nie, nie”. Pasterz wyjaśnił nam słowa Ewangelii na przykładzie naszej codzienności. Przecież nie jednokrotnie zdarza nam się obiecywać, że coś zrobimy, co sugeruje w przeszłości naszą nieuczciwość, ale składamy obietnice, że teraz będzie już inaczej. Każdy chrześcijanin bał się kiedyś podjąć walkę. Każdy chrześcijanin zdradził i skłamał w przeszłości. Każdy chrześcijanin utracił choć raz wiarę w przyszłość. Każdy chrześcijanin cierpiał z powodu spraw, które nie były tego warte. Każdy chrześcijanin wątpił w to, że jest wojownikiem światła. Każdy chrześcijanin zaniedbywał swoje duchowe zobowiązania. Każdy chrześcijanin mówił „tak”, kiedy chciał powiedzieć „nie”. Każdy chrześcijanin zranił kogoś, kogo kochał. Każdy, dlatego jesteśmy chrześcijanami. Nie dlatego, że coś zrobiliśmy źle, ale dlatego, że ufamy, że w Bożej łasce będziemy lepsi. Pasterz wyraził radość z obecności nie tylko członków Wspólnoty, ale także ich najbliższych. Podziękował im również za okazywane zrozumienie, pogodzenie obowiązków rodzinnych, tak aby ich najbliżsi mogli uczestniczyć w spotkaniach Wspólnoty. Podkreślił jak ważne jest zrozumienie i pomoc w rodzinie. Po Eucharystii Pasterz wygłosił konferencję i poprowadził warsztaty z komunikacji międzyludzkiej. Pokazał nam różnicę w okazywaniu uczuć przez mężczyznę i kobietę. Podkreślił jak ważna jest rozmowa w małżeństwie (im częściej ze sobą rozmawiamy, tym więcej mamy wspólnych tematów i odkrywamy z zaskoczeniem ze tego czasu na rozmowę jest za mało) i to, że najważniejszym przyjacielem żony powinien być mąż i odwrotnie. Ostatnim punktem wieczoru było wspólne grillowanie i zabawy na świeżym powietrzu. Radości nie było końca! To ważny dzień dla nas i naszych rodzin, czas w którym mogliśmy poznać inne rodziny i w ten sposób zacieśniać więzi między nami, członkami wspólnoty Miriam. Zapraszamy do naszej wspólnoty wszystkich chętnych, całe rodziny. To wspólnota dla Ciebie, w której Ty i Twoja rodzina zbliżycie się do Jezusa i Maryi, jak my z naszymi rodzinami. Artykuł Wspólnota Miriam dla Rodziny pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=51788
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola