Belka
Wtorek, 24 Września 2024   imieniny: Dora, Gerard, Teodor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Zalesie: Zaproszenie na Podkarpackie Misterium Wielkopostne

Data publikacji: 2019-03-24, Data modyfikacji: 2019-03-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Zapraszamy na Podkarpackie Misterium Wielkopostne – drogę krzyżową w całości śpiewaną oparta na Stacyjach Jerozolimskich odnalezionych w regionie. Podczas Misterium Stajemy się nie tylko obserwatorami, ale przed wszystkim uczestnikami. Razem przeżywamy i rozważamy tę wielką Tajemnicę. Przeżywanie Męki Jezusa Chrystusa dokonuje się poprzez śpiew tradycyjnych Stacji Jerozolimskich ubogaconych rozważaniami zaczerpniętymi z podkarpackich pieśni pasyjnych i staropolskich kancjonałów . Zapraszamy do wspólnej modlitwy 1 kwietnia o godz. 19.00 w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Zalesiu. Wyruszcie z nami na drogę krzyżową Barbara Bator i Zespół Muzyki Dawnej I Tradycyjnej Vox Angeli Zapraszamy do wysłuchania pieśni pasyjnych z Podkarpacia Cykl “Wielkopostne Rozmyślania o Bożym Umęczeniu” Podkarpackie Misterium Wielkopostne Najnowszy, autorski projekt zespołu“Dwanaście mgnień tradycji. Pieśń w porach roku.” Artykuł Zalesie: Zaproszenie na Podkarpackie Misterium Wielkopostne pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=49834
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola