Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

15-lecie Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ropczycach

Data publikacji: 2018-12-01, Data modyfikacji: 2018-12-03
A A AWydrukDrukuj  
 
W środę 21 listopada – placówka diecezjalnej Caritas – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Ropczycach  z których na co dzień korzysta 60 niepełnosprawnych świętowała 15 lecie swojej  działalności. Gośćmi małego jubileuszu bylim.in: Biskup Rzeszowski Jan Wątroba, dyrektor PFRON  Maciej Szymański, przewodniczący Rady Powiatu Józef  Rojek, wicestarosta Bernadeta Frysztak, burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak, dyrektor PUP w Ropczycach Jacek Posłuszny, Prezes Zarządu Zakładów Magnezytowych Józef Siwiec, przedstawiciele samorządów z gmin sąsiednich, kierownicy WTZ, ŚDS, Siostry Służebniczki z Stacji Opieki Caritas  oraz przewodniczący stowarzyszeń dla niepełnosprawnych. Uroczystość rozpoczęła się od błogosławieństwa i odsłonięcia tablicy upamiętniającej śp. ks. Jana Delektę proboszcza ropczyckiej fary w czasie powstawania placówki, zmarłego w 2017 roku. Jako proboszcz i duchowy opiekun WTZ w dniu otwarcia powiedział słowa które zostały umieszczone na tablicy: „Radują się nasze serca, bowiem dziś otwieramy Warsztaty Terapii Zajęciowej. Dziękujemy Panu Bogu za  możliwość służenia innym ……” W  uroczystym  dziękczynieniu podczas Eucharystii z pasterzem diecezji modlili się: ks. dziekan Leopold Kordas, proboszcz fary ks. Stanisław Mazur, rodak ropczycki a zarazem sekretarz biskupa ks. Łukasz Hendzel oraz księża dyrektorzy Caritas, Stanisław Słowik, Władysław Jagustyn i Piotr Potyrała. Na zakończenie Mszy św. bp Jan Wątroba wręczył p. Urszuli Rymut statuetkę Miłosierny Samarytanin podkreślając w ten sposób jej wielkie zaangażowanie w organizowaniu wielorakich form pomocy niepełnosprawnym. Następnie  zgromadzeni goście oraz rodzice z radością obejrzeli prezentację poszczególnych pracowni. Składane życzenia i przekazywanie pamiątek potwierdziło klimat przyjaźni i wzajemnej współpracy samorządów, placówek i stowarzyszeń. Atmosfera spotkania to odpowiedź na znane słowa św. Jana Pawła II: „Umieśćmy chorych i niepełnosprawnych w centrum naszego życia. Otoczmy ich troską.” Zapraszamy do galerii

Pełna treść wiadomości na: caritas.rzeszow.pl/?p=6547
caritas.rzeszow.pl, Źródło artykułu: caritas.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola