Belka
Wtorek, 19 Marca 2024   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

VII Spotkanie Ekumeniczne w Ośrodku Caritas w Myczkowcach

Data publikacji: 2013-10-25, Data modyfikacji: 2013-10-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Caritas Diecezji Rzeszowskiej we współpracy: z Ukraińskim Katolickim Uniwersytetem we Lwowie, z Wydziałem Pedagogicznym Katolickiego Uniwersytetu w Ruzomberku ze Słowacji, z Wydziałem Teologii Greckokatolickiej Uniwersytetu Preszowskiego, z Zakładem Historii Nowożytnej Uniwersytetu Rzeszowskiego, z Instytutem Pracy Socjalnej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, Instytutem Teologiczno – Pastoralnym w Rzeszowie i z Państwową Wyższą Szkołą Techniczno – Ekonomiczną im. bł. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu - zorganizowała w swoim Ośrodku w Myczkowcach "VII Spotkanie Ekumeniczne". Przybyło na nie ok. 300 osób, którzy najpierw zgromadzili się w kościele. Uroczystej Eucharystii w gronie kilkunastu kapłanów razem z dyrektorem Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Stanisławem Słowikiem i dyrektorem Ośrodka ks. Bogdanem Janikiem przewodniczył Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. W homilii Pasterz nawiązał do szczególnej okoliczności spotkania oraz wskazał na patrona dnia bł. ks. Jerzego Popiełuszkę oraz podziękował za świadectwo Caritas w tym miejscu realizowane. Po Eucharystii wszyscy przeszli do nowego budynku, który jest częścią projektu „CENTRUM PROMOCJI OBSZARÓW NATURA 2000” realizowanego przez Caritas w Myczkowcach i Budach Głogowskich. Przed wejściem do sali konferencyjnej obiektu bp Jan Wątroba dokonał jego poświęcenia. Następnie wszyscy wysłuchali audiowizualnej prelekcji Karoliny Orłowskiej o projekcie „NATURA 2000”. Sesja naukowa „Ruch narodowy na pograniczu Polsko – Słowacko – Ukraińskim w okresie autonomii Galicyjskiej” to druga część tego niecodziennego spotkania. Otworzył ją dyrektor Ośrodka ks. Bogdan Janik, a prowadził ks. prof. dr hab. Janusz Mierzwa. Konferencje wygłosili: prof. dr hab. Ewa Orlof – Proces madziaryzacji Słowacji w II połowie XIX wieku i na początku XX wieku; mgr Bogdan Augustyn – Architektura sakralna w dobie autonomii galicyjskiej; dr Mieczysław Janowski – Administracja polska w Galicji w dobie autonomii. Stało się zwyczajem, że w ramach sesji jej uczestnicy udają się do Centrum Ekumenicznego zatrzymując się przed statuą bł. Jana Pawła II. W tym miejscu modlitwie przewodniczył ks. Stanisław Słowik. Od siedmiu lat ostatnim punktem jest biesiada regionalna przy ludowej muzyce i śpiewie. Galera zdjęć - ZAPRASZAMY !!!

Pełna treść wiadomości na: http://www.caritas.rzeszow.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=541:vii-spotkanie-ekumeniczne-w-orodku-caritas-w-myczkowcach&catid=61:aktualnosci&Itemid=101
caritas.rzeszow.pl, Źródło artykułu: caritas.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola