Wiadomości - Miejski serwis informacyjny: Rzeszów, Dynów, Błażowa, Boguchwała, Chmielnik
Belka
Czwartek, 16 Sierpnia 2018   imieniny: Nora, Joachim, Roch
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Od września pojedziemy Flixbusem do Przemyśla....

Data dodania: 2018-08-15
7 września startują nowe połączenia FlixBusa, w ramach których będzie można dojechać m.in. do Przemyśla. Sieć zielonych autobusów wprowadza także możliwość rezerwacji fotelik... więcej »
 
 

Oberwanie chmury. W Iwoniczu strażacy usuwają...

Data dodania: 2018-08-15
Strażacy usuwają nadmiar wody na odcinku drogi wojewódzkiej nr 28 w Iwoniczu. Policja wprowadziła ruch wahadłowy. Utrudnienia mogą potrwać do godz. 15. więcej »
 
 

Cieszanów Rock Festiwal 2018 już od czwartku....

Data dodania: 2018-08-15
Już jutro startuje jedna z największych muzycznych imprez południowo-wschodniej Polski, czyli Cieszanów Rock Festiwal. 27 zespołów, dwie sceny, kąpielisko, kilkanaście wydarzeń towa... więcej »
 
 

Zniszczone dachy, przygnieciony drzewem samochód....

Data dodania: 2018-08-15
- Po wczorajszych burzach w całym województwie mieliśmy około 50 interwencji - mówi Marcin Betleja, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie więcej »
 
 

Tego w Rzeszowie jeszcze nie było! Festiwal filmów...

Data dodania: 2018-08-15
"W samo południe. Fred Zinnemann wraca do Rzeszowa" to symboliczny powrót do rodzinnego miasta wybitnego reżysera filmowego, którego cały świat zna z kultowych filmów, jak "Stąd d... więcej »
 
 

Kolejny cyrk w Rzeszowie. Dziś pikieta w obronie...

Data dodania: 2018-08-15
- Stopień cywilizacji wyraża się naszym stosunkiem do zwierząt. Dlatego jako fundacja staramy się uwrażliwić społeczeństwo na cierpienie wszystkich zwierząt, nie tylko tych cyrkowy... więcej »
 
 

Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej i...

Data dodania: 2018-08-15
Szczegóły dotyczące naboru na plakatach. Artykuł Uniwersytet Trzeciego Wieku Diecezji Rzeszowskiej i Studium Biblijne Diecezji Rzeszowskej ogłaszają nabór na rok 2018/2019 pochodzi z serwi... więcej »
 
 

Na maryjnym szlaku…

Data dodania: 2018-08-15
Sierpień jest miesiącem, w którym przeżywamy wiele ważnych świąt maryjnych i rocznic narodowych. To czas licznych pielgrzymek do miejsc naznaczonych szczególną obecnością ... więcej »
 
 

Rolnicy podziękowali za plony

Data dodania: 2018-08-15
W jasielskiej Kolegiacie, odbyły się uroczystości dożynkowe połączone z odpustem z racji uroczystości Wniebowzięcia NMP. Święto plonów stanowi najpiękniejszy element ... więcej »
 
 

Matko Boża Wniebowzięta

Data dodania: 2018-08-15
O Maryjo, w niebo uniesiona, nad anielskie chóry wywyższona! Pan uwielbił duszę Twą i ciało, wziął do nieba i ozdobił chwałą. 15 sierpnia obchodzimy święto Wni... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 2434
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola