Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikaty Kurii na XIX Niedzielę zwykłą, 12.08.2018 r.

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
1) W dniach od 22 do 25 sierpnia br. w Wyższym Seminarium Duchownym w Rzeszowie odbędą się rekolekcje dla kapłanów. Rekolekcje poprowadzi ks. Zygmunt Kwiatkowski, jezuita z Łodzi, który był misjonarzem na Bliskim Wschodzie. Zapisy na furcie w seminarium. 2) Kustosz Sanktuarium bł. Ks. Władysława Findysza w Nowym Żmigrodzie zaprasza na odpust w dniu 23 sierpnia. Uroczystej sumie odpustowej o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Edward Białogłowski. 3) W dniach 1-2 września br. odbędzie się doroczna pielgrzymka rolników na Jasną Górę połączona z Ogólnopolskim Świętem Dziękczynienia Bogu za Plony. Uroczysta Suma z błogosławieństwem wieńców pod przewodnictwem ks. abpa Marka Jędraszewskiego w niedzielę, 2 września br. o godz. 11.00. 4) 1 września br. w Niepokalanowie odbędzie się inauguracja Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. Uroczysta Msza św. oraz poświęcenie Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu – „Gwiazdy Niepokalanej” o godz. 12.00. 5) Od 18 września br. w parafiach, w których istnieje oddział KSM odbywać się będzie peregrynacja relikwii św. Stanisława Kostki. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 606 230 803. 6) We wrześniu rozpocznie się kolejny cykl przygotowań osób dorosłych do przyjęcia sakramentów inicjacji chrześcijańskiej. Bliższych informacji udzielają: ks. Wiesław Rafacz i ks. Tomasz Bać. Informacje są też dostępne na stronie: www.katechumenat.rzeszow.pl. 7) Ośrodek Formacji Liturgicznej w Zawichoście zaprasza w dniach od 2 do 7 września br. na zajęcia dla kościelnych, zakrystianek i florystów. Kurs jest objęty patronatem Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie. Więcej informacji na stronie www.zawichost.jadwizanki.pl. Artykuł Komunikaty Kurii na XIX Niedzielę zwykłą, 12.08.2018 r. pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=44969
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola