Belka
Czwartek, 13 Grudnia 2018   imieniny: Lucja, Otylia, Eugeniusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Komunikaty Kurii na XXVIII Niedzielę Zwykłą, 14 października 2018 roku

Data publikacji: 2018-10-11, Data modyfikacji: 2018-10-12
A A AWydrukDrukuj  
 
KOMUNIKATY KURII – XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.10.2018 r. 14 października obchodzimy XVIII Dzień Papieski. Z tej racji przewidziana jest zbiórka do puszek na fundusz papieski. W niedzielę 21 października br. należy przeprowadzić liczenie wiernych obecnych na wszystkich Mszach św. (dominicantes) oraz przystępujących do Komunii św. (comunicantes). W związku z dniem św. Łukasza, Duszpasterstwo Służby Zdrowia zaprasza wszystkich kapelanów i środowisko medyczne w niedzielę, 21 października 2018 r., na godz. 15.00 do kościoła parafialnego w Mrowli na wspólną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia. „Niepodległość przez służbę zdrowiu i życiu” – to hasło tegorocznych uroczystości, które wpisują się w obchody dziękczynienia za 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Mszy św. o godz. 15:00 będzie przewodniczył JE Biskup Rzeszowski Jan Wątroba. Szczegóły na stronie: www.dsz.rzeszow.pl Zapraszamy Siostry Zakonne na spotkanie formacyjne, które odbędzie się w poniedziałek (15 X) o godz. 9.00 u OO. Bernardynów w Rzeszowie, o 15.00 w Domu Parafialnym przy jasielskiej farze. Temat spotkania: Włączeni w misję zbawiania człowieka i świata. W dniach 17-19 października 2018 r. w Rzeszowie i Markowej odbywać się będzie III Ogólnopolski Zjazd Polaków Ratujących Żydów. Z tej racji zapraszamy na Mszę św. do rzeszowskiej fary w środę, 17 października na godz. 18.00. Artykuł Komunikaty Kurii na XXVIII Niedzielę Zwykłą, 14 października 2018 roku pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46493
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola