Belka
Środa, 19 Grudnia 2018   imieniny: Dariusz, Urban, Gabriela
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych

Data publikacji: 2018-10-08, Data modyfikacji: 2018-10-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Zaproszenie: W ramach obchodów 18. Dnia Papieskiego Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia i diecezja rzeszowska zapraszają do udziału w Pielgrzymowaniu Rzeszowskim Szlakiem Świętych. 13 i 14 października 2018 r. odbędzie się kolejna edycja Pielgrzymowania Rzeszowskim Szlakiem Świętych. Na trasie pielgrzymowania znajdują się miejsca (stacje) związane z św. Janem Pawłem II i osobami, które papież beatyfikował i kanonizował. Są to: Ratusz Rzeszowski, kościół farny, bazylika bernardynów, kościół Matki Bożej Saletyńskiej, kościół św. Krzyża, Krzyż Ofiar Komunizmu, kościół św. Józefa na osiedlu Staromieście, kościół św. Jadwigi, kościół bł. Karoliny i kościół św. J.S. Pelczara i katedra. 13 i 14 października od godz. 10.00 do 16.00 przy każdej stacji będzie stanowisko prowadzone przez wolontariuszy, którzy będą pełnili dyżur papieski i udzielali informacji. Wolontariusze będą wydawali i pieczętowali karty pielgrzyma (karty będą wydawane przy każdej stacji). 14 października podczas Koncertu Papieskiego w Parku Papieskim odbędzie się losowanie nagród dla osób pielgrzymujących. Artykuł Pielgrzymowanie Rzeszowskim Szlakiem Świętych pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46483
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola