Belka
Środa, 12 Grudnia 2018   imieniny: Joanna, Aleksandra, Dagmara
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Refleksje pielgrzymkowe: dzień VI

Data publikacji: 2018-08-09, Data modyfikacji: 2018-08-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Dzień szósty Każdy pielgrzym dobrze wie, że na pielgrzymce są pewne stałe punkty programu, ale dziś nie do końca o tym. Jesteśmy już na noclegu w pięknej miejscowości Piotrkowice. Wiemy także, że nocleg, choć może nie najważniejszy na pątniczej drodze jednak ważny. Niewyspany pielgrzym może na przykład zasypiać w każdej pozycji (oby tylko nie na stojąco) choć i to się już zdarzyło. A tak poważnie niewyspanie powoduje to, że idzie się po prostu trudniej. Ale dziś chcę napisać o jednym z noclegów. Państwo, którzy nas przyjmują otwierają dla nas całkowicie swoje serce. Do spania udostępniają nam mieszkanie (tu trzeba dodać na marginesie, że pielgrzymowi nie straszna jest ani stodoła ani siano, ni różnorakie zwierzęta tam żyjące). Państwo częstują nas kolacją, rozmowy nie mają końca… Pielgrzym jest wdzięczny za wszystko. Za każdy dobry gest i otwarte serce. To niezwykłe. Można zapytać siebie czy my otworzylibyśmy komuś drzwi naszego domu? Czasem trudno nam dostrzec Jezusa chodzącego naszymi drogami. A On chodzi nimi każdego dnia. Żyje w każdym z nas. I jeszcze jedno. Bycie muzycznym to ciekawe doświadczenie. Śpiewać – to nie jest wcale takie łatwe. Idziemy i śpiewamy, a śpiewu na pielgrzymce jest dużo. Jest to służba, jakich wiele w drodze, jednak czasem może nam się wydawać, że co to jest iść i śpiewać. Czasem bywa ciężko. Jednak służba daje siłę i czasami same się dziwimy skąd ją jeszcze mamy mimo bolących gardeł. Ale odpowiedź przynosi jedna z pielgrzymkowy z piosenek: „Jezus jest naszą siłą…”. Wszystkim, którzy przyjmują nas na nocleg, dając schronienie i dach nad głową wielkie Bóg zapłać! Jutro przed nami kolejny odcinek drogi. Do Częstochowy coraz bliżej. Magdalena Maraj Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na stronie Radia VIA. Artykuł Refleksje pielgrzymkowe: dzień VI pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=45009
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola