Belka
Piątek, 29 Marca 2024   imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Szkoła animatora

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
“Tylko żywi ludzie (…) mogą ratować życie, mogą je szerzyć i doprowadzić do rozkwitu”. (ks. Franciszek Blachnicki) 12 października 2018 r. nowy rocznik oazowy (2018/2020) rozpoczął kolejny etap swojej formacji jakim jest dwuletnia Szkoła Animatora. Ma ona za zadanie lepiej przygotować animatorów do pełnienia ich posługi we wspólnotach parafialnych oraz podczas rekolekcji wakacyjnych. SA pomaga też w odkryciu swojego powołania, bo przecież nie każdemu jest pisane bycie animatorem grupy. Niezwykle istotnym i często trudnym momentem jest przestawienie się z bycia uczestnikiem na bycie animatorem. Wymaga to zdyscyplinowania, posłuszeństwa i służby innym,a przez to też Bogu; dlatego śmiało można powiedzieć, że właśnie ten etap formacji w wielkim stopniu to również szkoła życia, która jest bardzo ważna szczególnie teraz, gdy tak wiele młodych ludzi gubi się w tym świecie. Istotny podczas Szkoły jest tzw. „czas dla wspólnoty” , który pomaga w formacji intelektualnej animatorów, uczy pomocy i zaangażowania. W tym roku „zjednoczyły” nas jesienne liście (jak widać na zdjęciu). Nikt nie narzekał na to, że musi wziąć w rękę grabie, worek i łopatę bo działaliśmy wspólnie (jak przystało na prawdziwą wspólnotę), a przy tym świetnie się bawiliśmy, bliżej poznawaliśmy. Animować to znaczy „pobudzać, zachęcać, ożywiać” takie też zadanie ma szkoła Animatora – ożywiać, pobudzać i zachęcać ludzi. Animator to inaczej „ożywiciel”, zatem miałaby być tą osobą, która inicjuje procesy grupowe,tą, która „ożywia”. Nie można posłać do żywych ludzi martwego człowieka bo wtedy nie wydadzą owoców, toteż formacja dąży do tego by budzić do życia i do posługi, rodzić zaciekawienie, pragnienie wiedzy. Ma rozwijać kreatywność, a przy tym czynić wszystko na chwałę Bożą. Animatorzy mają nieść i przekazywać Chrystusa tym, których spotkają na swoich drogach. Aby jednak dobrze spełnić tę swoją misję oni sami muszą najpierw bardzo dobrze poznać i całym sercem zawierzyć siebie Chrystusowi. Prosimy wszystkich o nieustanną modlitwę za uczestników Szkoły Animatora o rozwój duchowy i chęci do działania i zarażania Chrystusem! Maria Bomba Artykuł Szkoła animatora pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=46643
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
 




Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola