Belka
Sobota, 17 Listopada 2018   imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zawierzenie Parafii Świętemu Józefowi Kaliskiemu

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-13
A A AWydrukDrukuj  
 
„O chwalebny święty Józefie, niezliczone są łaski i dobrodziejstwa, które wypraszasz dla potrzebujących”. W dniach 6 i 7 września 2018 roku, 55 przedstawicieli parafii św. Józefa w Rzeszowie – Staromieściu wraz z ks. Waldemarem Dopartem i ks. Sławomirem Piętowskim, wzięło udział w pielgrzymce do Kalisza. Uczestniczyli w pielgrzymce w Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego do Narodowego Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu, aby zawierzyć siebie i swoje rodziny patronowi. W Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu znajduje się cudowny obraz Świętej Rodziny nieznanego autora, namalowany ok. 1673 roku, w którym szczególną część odbiera Święty Józef. Obraz został ukoronowany koronami papieskimi 15 maja 1796 roku. W 1985 roku miała miejsce rekoronacja obrazu Świętej Rodziny. Święty Jan Paweł II 4 czerwca 1997 roku nawiedził bazylikę w Kaliszu i wypowiedział znamienne słowa: ,,To sanktuarium ma bowiem szczególne miejsce w dziejach Kościoła i Narodu. Jest ono znane w całej Polsce i jest nawiedzane przez rzesze pielgrzymów’’. Pierwszego dnia pielgrzymi wzięli udział w uroczystej Eucharystii sprawowanej w intencji rodzin i obrony życia poczętego, której przewodniczył J Em. Kard. Kazimierz Nycz – Metropolita Warszawski, następnie był czas na osobistą modlitwę i zakup pamiątek. Drugiego dnia pielgrzymki, podczas Mszy Świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu Świętego Józefa – patronowi zawierzono przybyłych, ich rodziny i całą parafię. Mogliśmy złożyć prośby i podziękowania a historię obrazu Świętego Józefa oraz o licznych cudach z nim związanych opowiedział zgromadzonym miejscowy diakon. W pielgrzymce brali udział także mężczyźni należący do Bractwa Św. Józefa. Łaską Nadzwyczajnego Roku Świętego Józefa jest uzyskanie odpustu zupełnego. Taki odpust mogli uzyskać pielgrzymi modlący się w Kaliskim Sanktuarium. W czasie pielgrzymki nawiedziliśmy także Toruń – Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i Św. Jana Pawła II, zwiedziliśmy siedzibę Radia Maryja oraz najważniejsze punkty zabytkowej Starówki. W Licheniu – modliliśmy się w Bazylice Matki Bożej Licheńskiej, odprawiliśmy drogę krzyżową na Golgocie i zwiedziliśmy sanktuaryjny kompleks. W Nadzwyczajnym Roku Świętego Józefa Kaliskiego, głównym celem pielgrzymki było Sanktuarium Św. Józefa, w którym znajduje się jedyny na świecie obraz Świętej Rodziny z papieskimi koronami oraz Zawierzenie Parafii Świętemu Józefowi Kaliskiemu. Po spotkaniu ze Świętą Rodziną, czujemy się ubogaceni duchowo. Czas wspólnego pielgrzymowania dostarczył przedstawicielom parafii Św. Józefa w Rzeszowie wiele nowych przeżyć a także przekonanie, że nasz patron – Święty Józef, którego Kościół stawia na czele wszystkich świętych, może nam przyjść z pomocą w najróżniejszych potrzebach i życiowych trudnościach. ks. Sławomir Piętowski Artykuł Zawierzenie Parafii Świętemu Józefowi Kaliskiemu pochodzi z serwisu Diecezja Rzeszowska.

Pełna treść wiadomości na: diecezja.rzeszow.pl/?p=45606
diecezja.rzeszow.pl, Źródło artykułu: diecezja.rzeszow.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Brak sond
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 
rzeszowski

Powiat rzeszowski - powiat, którego siedzibą jest Rzeszów, mimo że sam do niego nie należy. Powiat utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej, znajdujące się w województwie podkarpackim. Należy do niego gminy: Dynów (gmina miejska), Błażowa, Boguchwała, Głogów Małopolski, Sokołów Małopolski, Tyczyn, Chmielnik, Dynów (gmina wiejska), Hyżne, Kamień, Krasne, Lubenia, Świlcza, Trzebownisko.

Raj dla miłośników bliskich spotkań z naturą. Jedną trzecią ziem powiatu zajmują obszary chronione. Malownicze widoki i nieskażone środowisko naturalne przyciągają turystów jak magnes. Idealne miejsce na spacery w cichy i spokoju. Zabytkowe pałace, dwory, kościoły i przydrożne kapliczki świadczą o bogatej historii tego regionu. Szczególną uwagę warto zwrócić na zabudowę rynków miast należących do powiatu.    

 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola